İçeriğe geç

Albaraka Türk IBAN’sız Para Transferi

  Albaraka müşterisi iseniz hesaplarınızdan başka bankalara 7/24, IBAN’sız Kolay Para Transferi yapma imkanınız vardır. Bu işlem tamamen ücretsizdir. FAST ile birlikte 7/24 saat sınırı olmadan para gönderebilirsiniz. Bunun için kolay adres tanımlama işlemi yapmanız gerekir. Kolay Adres Tanımlama ile hesap numarası ve IBAN’ınızı T.C. Kimlik Numarası, cep telefonu gibi kişisel bilgileriniz ile eşleştirebilirsiniz. Daha sonra para gönderen kişiyle IBAN yerine eşleştirdiğiniz bilgiyi paylaşarak işlem yapılmasını sağlayabilirsiniz. Albaraka müşterileriz için IBAN kullanmadan para trasferi yapma imkanı sağlamıştır. Üstelik oldukça kolay bir yöntemle. Albaraka hesaplarınız için “Kolay Adres” tanımlayarak para transferi işlemlerinizin daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Bu tanımlamayı İnternet Bankacılığını kullanarak yapabilirsiniz. İnternet bankacılığına giriş yapmak için gerekli olan şifre elinizde yoksa yada şifreyi unuttuysanız ‘Anında şifre’ bölümünden yeni şifre alabilirsiniz.

  Kolay Adres Tanımlama Nedir?

  Kolay adres tanımlama işlemi için hesap numaranızı ve IBAN numaranızı eşleştirmeniz gerekir. Para gönderen kişiyle IBAN yerine eşleştirdiğini bilgiyi paylaşabilirsiniz. En fazla 5 adet Hesap Numarası/IBAN için bu işlemi yapabilirsiniz. Tanımlama yapmak için kullanabileceğiniz bilgiler şunlardır.

  • Cep Telefonu Numarası
  • T.C. Kimlik Numarası
  • E-Posta Adresi
  • Vergi Kimlik Numarası
  • Yabancı Kimlik Numarası
  • Pasaport Numarası

  Bu bilgileriniz ile IBAN eşleştirmesi yapabilirsiniz.

  Kolay Adres Tanımlama Nasıl Yapılır?

  Kolay adres tanımlama işlemini yapabilmek için şu adımları izlemeniz gerekir:

  • Önce Kolay Adres Tanımlama yapmak için İnternet Şubeye giriş yapın.
  • Hesap > Kolay Adres’e girerek istediğiniz hesabı istediğiniz kişisel bilginiz ile eşleştirin.
  • İnternet/Mobil Şube giriş şifrenizi bilmiyorsanız veya unuttuysanız, Şifremi Unuttum’a, yeni şifre almak istiyorsanız Yeni üyelik butonuna tıklayabilirsiniz.

  Daha önce yapmış olduğunuz tanımlamaları “Kolay Adreslerim” sayfasında görüntüleyebilirsiniz. Bu bilgileri güncelleyerek silme imkanınızda vardır.  Kendi hesabınızdan birden fazla kişisel  bilginizi tanımlayabilirsiniz. 5 tane farklı tanımlama işlemi yapabilirsiniz.

  Kolay Adreslerim Para Transferlerinde Nasıl Kullanılır?

  Kolay adres tanımlamanız durumunda para transferi gerçekleştirilebilecek. Kolay Adres Tanımlama ile Türk Lirası hesaplarınızla yapacağınız tüm para transferi işlemlerinin yanında yabancı para hesaplarınızı kullanarak havale işlemlerinizi de yapabileceksiniz. Bu hizmetin yapılması yakın bir zamanda başlanacaktır.

  Kolay Adres Tanımlama ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.