İçeriğe geç

Bilet 35 Nereden Alınır?

  İzmir’de yaşayan vatandaşlar şehir içi toplu taşıma araçlarında İzmirim Kart kullanırlar. Ancak özel durumlarda yada misafir yolcular için kullan at biletler de mevcuttur. Kullan at biletler Bilet 35 olarak geçer. Bu biletler belirli biniş haklarına sahiptir. 2den 10a kadar biniş hakkı bulunan biletler vardır. Detaylar aşağıda verilcektir. Yolcular dilediğini alarak şehir içi toplu taşıma araçlarından faydalanabilirler.

  Bilet 35 nerelerde kullanılır diye merak edenler vardır. bilet 35 sadece metro ve kent içi ulaşımda kullanılabilir. Bilet olarak ifade edilen Bilet35’te ilk binişi takiben 2. ve 3. binişler için uygulanan indirimli tarife bilet35’te geçerli değildir. Vatandaşlar indirimli tarifeyi kullan at biletlerde kullanamazlar.

  Bilet 35 Nereden Alınır?

  Bilet 35 nereden alınır sorusunun yanıtı bayiler ve otamatlar olacaktır. İzmir ilinde bulunan kart bayilerinden ve dolum otomatlarından satın alınabilir. Aşağıdaki genel bir liste vardır. Buralardan bilet 35 temin edilebilir.

  • Konak ve Karşıyaka iskeleleri,
  • metro sisteminin Konak, Fahrettin Altay, Bornova, Halkapınar gibi merkezi istasyon gişelerinden
  • banliyö sistemindeki Şirinyer,
  • Havalimanı istasyonlarından mesai saatleri içinde kart ve bilet alınabilir.
  • Her istasyonda bulunan dolum otomatlarından sadece 3 kullanımlık kart bilet alınabilir.

  Otobüs, deniz ve raylı sistem ulaşımında kullanılan kart ve dolum noktaları için en yakın bayi için buraya tıklayabilirsiniz.

  Bu yerlerden bilet 35 alabilir ve yolculuk için kullanabilirsiniz. Kullan at biletler kişiselleştirilmiş kartı bulunmayan misafir yada kartını evde unutan vatandaşlar için kurtarıcı niteliğindedir.

  Bilet 35 Bakiye Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  Bilet 35 2, 3, 5, 10 binişlik kartlardır. Kişiselleştirilmiş bir kart değildir. Bu yüzden kaç biniş kaldığını sorgulamak yerine takip etmek daha kolaydır.

  2 Binişlik Bilet
  3 Binişlik Bilet
  5 Binişlik Bilet
  10 Binişlik Bilet

  Bilet 35 kullanımı il ilgili dikkat edilmesi gereken detaylar vardır. Bilet 35 biletlerinde aktarma imkanı yoktur. Her binişte süreye bakılmadan ödeme yapılır. Bilet 35’i kullanırken dikkatli kullanılması gerekir. Katlanmaması ve bükülmemesi gereklidir. Ödeme sırasında sorun yaşamamak için buna dikkat edilmelidir. Bilet 35 üzerine dolum yapmak mümkün değildir. Bakiye yüklenemez.

  Bilet 35 almak isteyenler bayilerden kolayca satın alabilirler. Alındıktan sonra kullanım süresi kısıtlıdır. İlk kullanımdan sonra 35 gün içinde bitmesi gerekir.