İçeriğe geç

Bilet 35 Bakiye Sorgulama

  İzmir ilinde toplu taşıma araçlarına binerken yada gemileri kullanırken bilet 35 kullanılabilir. bilet 35 3 ve 5 biniş hakkına sahip olan biletlerdir. Bu biletler ile şehir içi toplu taşıma araçlarına binerken yada gemilere binerken ödeme yapılabilir. Bilet 35 ile ulaşımdan faydalanan vatandaşlar bakiyelerini sorgulamak için makalemizde anlatılan yöntemi kullanabilirler.

  Bilet 35 Bakiye Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  Bilet 35 2, 3, 5, 10 binişlik kartlardır. Kişiselleştirilmiş bir kart değildir. Bu yüzden kaç biniş kaldığını sorgulamak yerine takip etmek daha kolaydır. Bunun dışında istasyonlarda bulunan dolum makinalarına okutarak bakiyenizi görebilirsiniz.

  2 Binişlik Bilet
  3 Binişlik Bilet
  5 Binişlik Bilet
  10 Binişlik Bilet

  Bilet 35 kullanımı il ilgili dikkat edilmesi gereken detaylar vardır. Bilet 35 biletlerinde aktarma imkanı yoktur. Her binişte süreye bakılmadan ödeme yapılır. Bilet 35’i kullanırken dikkatli kullanılması gerekir. Katlanmaması ve bükülmemesi gereklidir. Ödeme sırasında sorun yaşamamak için buna dikkat edilmelidir. Bilet 35 üzerine dolum yapmak mümkün değildir. Bakiye yüklenemez.

  Bilet 35 almak isteyenler bayilerden kolayca satın alabilirler. Alındıktan sonra kullanım süresi kısıtlıdır. İlk kullanımdan sonra 35 gün içinde bitmesi gerekir.

  Bilet 35 Nereden Nasıl Satın Alınabilir?

   

  İzmir ilinde yaşayan vatandaşlar bilet 35 almak için bayilerden faydalanabilirler. Bilet 35 kullan at bilettir. Alındığı miktar kadar binim yapılır ve daha sonra tekrar dolum yapılmaz atılır. Türlerine yukarıda yer vermiştik. Kişiselleştirilmiş kartı olmayanlar tercih edebilir.
  • Konak ve Karşıyaka iskeleleri,
  • metro sisteminin Konak, Fahrettin Altay, Bornova, Halkapınar gibi merkezi istasyon gişelerinden
  • banliyö sistemindeki Şirinyer,
  • Havalimanı istasyonlarından mesai saatleri içinde kart ve bilet alınabilir.
  • Her istasyonda bulunan dolum otomatlarından sadece 3 kullanımlık kart bilet alınabilir.

  Bu yerlerden bilet 35 alabilir ve yolculuk için kullanabilirsiniz. Kullan at biletler kişiselleştirilmiş kartı bulunmayan misafir yada kartını evde unutan vatandaşlar için kurtarıcı niteliğindedir.

  Bilet 35 Nerelerde Kullanılabilir?

  Bilet 35 İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen otoparklar, bisiklet kiralama servisi,  Teleferik, İzmir Doğal Yaşam Parkı, Aşık Veysel Rekreasyon Alanı Buz Pisti, Akıllı Tuvaletler gibi bir çok hizmette hizmette ulaşım kartından yararlanabilirsiniz. ayrıca bilet 35 gemi ulaşımında kullanılabilir. Bakiyesinin var olması önemlidir. Az olduğu için dikkat ederek kullanabilirsiniz. 3-5 bilet olarak geçen bilet 35 kullanmak isteyenler makalemizde anlattığımız bilgilerden yola çıkarak kartlarını kolayca kullanabilirler.