İçeriğe geç

EHS Kart Bakiye Sorgulama

  EHS Kart ile İstanbul il sınırları içerisinde bulunan Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Merkez Komutanlığı bünyesinde Emniyet Hizmetleri Sınıfı kadrosunda bulunan ve fiilen görev yapan Subay, Astsubay, ve Uzman Çavuşlar ücretsiz olarak İstanbulk kart alabilirler. EHS Kartı olarak geçen İstanbul kart ile ücretsiz olarak şehir içi toplu taşıma araçlarından faydalanabilirler. İHS Kart sahipleri kartlarına bakiye yükleyerek belirlenen alanlarda harcama yapabilirler. Eğer bakiye yükleyip ne kadar kaldığını merak edenler varsa makalemizde anlatılan yöntemleri kullanarak sorgulama yapabilirler.

  EHS Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  EHS Kartı Bakiye sorgulama işlemi için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz.

  • Bireysel ve Kurumsal Temsilciliklerden EHS Kart Bakiye Sorgulama
  • Biletmatiklerden EHS Kart Bakiye Sorgulama
  • İnternet Sitesinden EHS Kart Bakiye Sorgulama
  • Mobil Uygulama Üzerinden EHS Kart Bakiye Sorgulama

  Bireysel ve Kurumsal Temsilciliklerden EHS Kart Bakiye Sorgulama

  Bireysel ve kurumsal temsilcilikler size bakiye sorgulama imkanı sunar. İstanbulda bulunan İstanbul karta ait bireysel ve kurumsal temsilciliklerin adres bilgilerine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Bulunduğunuz ilçeye göre sorgulama yapabilirsiniz. Bireysel yada kurumsal olarak farklı şekilde sorgulama yapabilirsiniz.

  Ayrıntılı İstanbul kart temsilcilikleri sorgulamak için buraya tıklayabilirsiniz.

  Biletmatiklerden EHS Kart Bakiye Sorgulama

  İstanbul’un çeşitli noktalarında bulunan biletmatik cihazlarından bakiye sorgulaması yapabilirsiniz. Cihazların nerede bulunduğunu öğrenmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

  Ayrıntılı İstanbul biletmatik noktaları listesi için buraya tıklayabilirsiniz.

  İnternet Sitesinden EHS Kart Bakiye Sorgulama

  İstanbul Kart’a ait resmi internet sayfası üzerinden kolayca bakiye sorgulaması yapılabilir. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ilgili siteye ulaşabilirsiniz.

  https://bireysel.istanbulkart.istanbul internet sitesine girmek için buraya tıklayınız.

  İnternet sitesine ulaştıktan sonra online işlemler bölümüne girerek bakiye sorgulaması yapılabilir.

  Mobil Uygulama Üzerinden EHS Kart Bakiye Sorgulama

  İstanbulkart mobil uygulamasını akıllı cihazınıza indirip bakiye sorgulama işleminizi kolayca yapabilirsiniz. Mobil uygulamayı aşağıdaki bağlantıları kullanarak indirebilirsiniz. Daha sonra mobil uygulama üzerinden bakiye yükleme ve bakiye sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Kartınızı sisteme eklemeniz gerekir. Mobil uygulamaya istediğiniz kadar kart ekleyebilirsiniz. Ailenizdeki kişilerin kartlarını bu şekilde takip edebilirsiniz.

  Play Store üzerinden İstanbulkart Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App Store üzerinden İstanbulkart Uygulamasını indirmek için tıklayınız.