İçeriğe geç

EHS Kartı Bakiye Yükleme

  Emniyet Hizmetleri Sınıfı demektir. Bu kart ile İstanbul il sınırları içerisinde bulunan Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Merkez Komutanlığı bünyesinde Emniyet Hizmetleri Sınıfı kadrosunda bulunan ve fiilen görev yapan Subay, Astsubay, ve Uzman Çavuşlar ücretsiz olarak İstanbulk kart alabilirler. EHS Kartı olarak geçen İstanbul kart ile ücretsiz olarak şehir içi toplu taşıma araçlarından faydalanabilirler. EHS Kart sahibi olan bu çalışanların kartlarına nasıl bakiye yükleyeceklerini makalemizin devamından öğrenebilirsiniz.

  EHS Kartı Bakiye Yükleme Nasıl Yapılır?

  EHS Kartı Bakiye Yükleme işlemi için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz.

  • Bireysel ve Kurumsal Temsilciliklerden EHS Kartı Bakiye Yükleme
  • Biletmatiklerden EHS Kartı Bakiye Yükleme
  • İnternet Sitesinden EHS Kartı Bakiye Yükleme
  • Mobil Uygulama Üzerinden EHS Kartı Bakiye Yükleme

  Bireysel ve Kurumsal Temsilciliklerden EHS Kartı Bakiye Yükleme

  Bireysel ve kurumsal temsilcilikler size bakiye yüklemeniz için yardımcı olur. İstanbulda bulunan İstanbul kart bireysel ve kurumsal temsilciliklerinin adres bilgilerine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Bulunduğunuz ilçeye göre sorgulama yapabilirsiniz. Bireysel yada kurumsal olarak farklı şekilde sorgulama yapabilirsiniz.

  Ayrıntılı İstanbul kart temsilcilikleri sorgulamak için buraya tıklayabilirsiniz.

  Biletmatiklerden EHS Kartı Bakiye Yükleme

  İstanbul’un çeşitli noktalarında bulunan biletmatik cihazlarından bakiye yüklemesi yapabilirsiniz. Cihazların nerede bulunduğunu sorglumak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

  Ayrıntılı İstanbul biletmatik noktaları listesi için buraya tıklayabilirsiniz.

  İnternet Sitesinden EHS Kartı Bakiye Yükleme

  İstanbul Kart’a ait resmi internet sayfası üzerinden kolayca bakiye yüklemesi yapılabilir. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ilgili siteye ulaşabilirsiniz.

  https://bireysel.istanbulkart.istanbul internet sitesine girmek için buraya tıklayınız.

  İnternet sitesine ulaştıktan sonra online işlemler bölümüne girerek bakiye yüklemesi yapılabilir. Bakiye yüklemesini kredi kartınız yardımıyla yapmalısınız.

  Mobil Uygulama Üzerinden EHS Kartı Bakiye Yükleme

  İstanbulkart mobil uygulamasını akıllı cihazınıza indirip bakiye yükleme işleminizi kolayca yapabilirsiniz. Mobil uygulamayı aşağıdaki bağlantıları kullanarak indirebilirsiniz. Daha sonra mobil uygulama üzerinden bakiye yükleme ve bakiye sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Kartınızı sisteme eklemeniz gerekir. Kartınızı kart numarasına göre sisteme ekledikten sonra hakkındaki detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bakiye yükleme işleminizi de yapabilirsiniz.

  Play Store üzerinden İstanbulkart Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App Store üzerinden İstanbulkart Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  İstanbulkart mobil uygulamasına birden fazla kart ekleyebilirsiniz.