İçeriğe geç

HES Kodu İstanbul Karta Nasıl Yükleniyor?

  Pandemi sürecinde alınan HES kodu yükleme kararı hala devam ediyor. Vatandaşlar İstanbul kartlarına hes kodlarını tanımlamak zorundadır. Bu kararın sebebi hasta ve temaslı kişilerin halkın arasına karışmasını engellemektir. İstanbul kart hes kodu yükleme işlemi için makalemizin devamını okuyabilirsiniz.

  HES Kodu İstanbul Karta Nasıl Yükleniyor?

  Öncelikle HES kodunuzu almanız gerekir. HES kodu alma işlemi oldukça pratiktir. 3 farklı yöntem vardır. Bu yöntemlerden hangisi size kolay geliyorsa onu tercih edebilirsiniz.

  Hayat Eve Sığar Uygulaması ile HES Kodu Alma

  HES uygulamasını akıllı telefonunuza indirdikten sonra HES Kodu İşlemleri bölümünden giriş yapıp, HES Kodu Oluştur düğmesine tıklayın. Buradan HES kodunuzu oluşturup alabilirsiniz. Uygulamayı aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

  Hayat Eve Sığar Mobil Uygulamasını indirmek için tıklayınız. – Play Store

  Hayat Eve Sığar Mobil Uygulamasını indirmek için tıklayınız. – App Store

  SMS ile HES Kodu Alma

  Telefonunuzun mesaj kısmına gelip HES yazın, sonra aralarında boşluk bırakacak şekilde T.C kimlik numarasını, Türkiye Cumhuriyeti Kimliğinde bulunan seri numarasının son 4 hanesini ve kod paylaşım süresini yazın ve 2023’e kısa mesaj (SMS) yollayın. Kodunuz size gönderilecektir.

  E-Devlet ile HES Kodu Alma

  E-devlet sistemi daha önce kurum ve kuruluşlara giderek yapabileceğimiz bir çok işlemi artık daha pratik bir şekilde yapmamıza olanak sağlıyor. E -devlet sistemini kullanarak HES kodunuzu almanız mümkün. Bunun için sisteme giriş yaptıktan sonra sağ üst bölümde bulunan arama kısmına HES kodu sorgulama yazarak sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz.

  İstanbul Kart HES Kodu Yükleme İşlemi Nasıl Yapılır?

  HES kodunuzu aldıktan sonra İstanbul kartınıza tanımlama işlemini yapabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir.

  • İstanbul Kartın resmi internet sayfasında bulunan İstanbul Kart Tanımlama sayfasına girin. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak hızlıca ulaşabilirsiniz.

  İstanbul kart tanımlama sayfası için tıklayınız.

  • Bu sayfada sizden istenen kimlik numaranız, ad soy ad bilginiz, doğum tarihiniz, e-posta adresiniz, kart numarası, telefon numarası bilgilerinizi ve HEs kodunuzu eksiksiz ve doğru bir şekilde girin.
  • Bu bilgileri tam ve doğru şekilde girdikten sonra doğrulama kodu ve onaylanacak alanları seçin. Sonra kaydet düğmesine basın.

  Bu adımlardan sonra ulaşım kartınıza hes kodunuzu yüklemiş olursunuz.