İçeriğe geç

Kart 68 Bakiye Sorgulama

  Kart68, Aksaray ilinde şehir içindeki tüm toplu taşıma araçlarında indirimli seyahat etmenizi sağlayan bir ulaşım kartıdır. Şehir içi ulaşımdan daha kolay ve pratik bir şekilde yararlanabilmek için çıkan akıllı kartlardandır. Akıllı kartlar ile ödeme daha hızlıdır. Zahmetsiz ve pratik bir şekilde ulaşım ücreti ödenir ve yolculuk yapılabilir.

  Kart 68 Bakiye Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılabilir?

  • Kart Okuyucu ile Kart 68 Bakiye Sorgulama
  • İnternet Sayfası üzerinden Kart 68 Bakiye Sorgulama

  Kart Okuyucu ile Kart 68 Bakiye Sorgulama

  Otobüslere bindiğimizde ödeme yapmak için kartımızı tuttuğumuz cihazlara kart okuyucu denilir. Validatör olarak da bilinir. Bu ekrana kartınızı okuttuktan sonra, ekranın altında kalan bakiyenizi görebilirsiniz.

  Kart 68 ile yolculuk yapabilmek için önce bakiye yükleme yapmanız gerekir. Kartınızda bulunan bakiyenizin yeterli olması durumunda otobüslerde bulunan kart okuma cihazına yaklaştırarak ödemenizi yapabilirsiniz. Kart 68 kullanımı bu kadar kolaydır. Kartı yaklaştırınca ulaşım ücretiniz bakiyenizden düşer. Kart okuyucudan kartın okunduğuna dair ses gelir ve yeşil ışık yanar. Böylece ödemenin gerçekleştiğini anlarsınız.

  İnternet Sayfası üzerinden Kart 68 Bakiye Sorgulama

  Kart68’e ait resmi internet sayfası üzerinden bakiye sogulama işlemi yapabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Kart68 bakiye sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz.

  Kart68 resmi internet sitesi üzerinden bakiye sorgulama işlemi için tıklayınız.

  Tıkladıktan sonra yapmanız gerekenler şu şekildedir:

  • 16 haneli kart 68 numaranızı doğru bir şekilde girin.
  • Kart 68 kartınızın arka yüzünde bulunan 20 haneli kart numarasının son dörtlü gruptaki rakamları giriniz.
  • Ben robot değilim seçeneğini seçtikten sonra ‘İlerle’ butonuna tıklayınız.

  Bakiyenizi bu şekilde görebilirsiniz.

  Kart68 İşlem Merkezleri Nelerdir?

  Kart işlem merkezleri, saha ödeme cihazları ve üye işyerleri aracılığıyla kart alımı, bakiye yükleme gibi işlemleri yapabilirsiniz.

  Kart68 İşlem Merkezleri, özellikle İndirimli ve Serbest Kart68 almaya hakkı olan kişilerin, kart işlemlerini kolayca yapabilmeleri için kurulmuştur. Buralarda tüm soru, şikayet ve diğer işlemleri yapabilirsiniz.

  Üye işyerlerinden bakiye yükleme ve kart alımı yapabilirsiniz. Kart dolum ve satış yeri olarak geçerler. Listeye ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

  MiniBanko ile Kart68 dolum işlemlerinizi, kağıt para ile rahat ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

  Mini Banko Adresleri

  • Kent Meydanı
  • Aksaray Şehirlerarası Otobüs Terminali
  • Valilik Binası Yanı Sanayi Köprüsü
  • Toki Salı Pazarı AVM Yanı