İçeriğe geç

Kart 68 Bakiyemi Nasıl Öğrenirim?

  Kart 68 şehir için toplu taşıma araçlarında kullanılanı akıllı ödeme kartıdır. Artık günümüzde bir çok ilde ulaşım ücretini ödemek için akıllı ulaşım kartları kullanılmaktadır. Hatta bazı illerde bu kartlar alışverişlerde ve farklı işletmelerde kullanılabilen özelliklere sahip olarak verilmektedir.

  Aksaraylı vatandaşların şehir içi toplu taşıma araçlarında kullandıkları Kart68 ile kolayca ulaşım ücreti ödenir. Kart çeşitleri vatandaşların durumuna göre değişir. Öğrenci, engelli gibi birkaç tane kart türü vardır.

  Kart68 Bakiye Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılabilir?

  Kart68 bakiye öğrenme işlemi iki farklı yöntem ile yapılabilir. Bu yöntemleri şöyle sıralayabiliriz:

  • Kart Okuma Cihazı ile Kart68 Bakiye Öğrenme
  • Resmi İnternet Sayfası Üzerinden  Kart68 Bakiye Öğrenme

  Kart Okuma Cihazı ile Kart68 Bakiye Öğrenme

  En kolay bakiye öğrenme yöntemidir. Tüm akıllı kartlarda var olan bu yöntemin detayları şu şekildedir:

  Kart okuma cihazları, otobüslere binişte ve metro geçişlerinde akıllı ulaşım kartlarını okuttuğumuz cihazlardır. Kart okuma cihazlarına kartımızı okuttuktan sonra ekranın altında kalan bakiye miktarı yazar. Buradan güncel bakiyenizi öğrenebilirsiniz. Yapmanız gereken farklı bir işlem yoktur. Kartı yaklaştırıp cihaza okutursunuz ve bakiyenizden o anki ulaşım ücreti düşer. Ekranın alt kısmından da kalan bakiyenizi görebilirsiniz.

  Resmi İnternet Sayfası Üzerinden Kart68 Bakiye Öğrenme

  Kart68 resmi internet sayfası üzerinden ilgili sayfaya ulaşarak bakiyenizi öğrenebilirsiniz. Bunun için önce aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz. Daha sonra sizin için yazdığımız ayrıntılı adımları izleyerek kolayca bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

  Kart68 resmi internet sitesi üzerinden bakiye sorgulama işlemi için tıklayınız.

  Sayfaya ulaştıktan sonra yapmanız gerekenler ise şu şekildedir:

  • 16 haneli kart 68 numaranızı doğru bir şekilde girin.
  • Kart 68 kartınızın arka yüzünde bulunan 20 haneli kart numarasının son dörtlü gruptaki rakamları giriniz.
  • Ben robot değilim seçeneğini seçtikten sonra ‘İlerle’ butonuna tıklayınız.

  Kart68 Bakiye Yükleme Yöntemleri Nelerdir?

  Bakiye yükleme işlemi için kart işlem merkezleri, saha ödeme cihazları ve üye işyerlerini kullanabilirsiniz. Üye işyerlerinden bakiye yükleme ve kart alımı yapabilirsiniz. MiniBanko ile Kart68 dolum işlemlerinizi, kağıt para ile rahat ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Kart 68 almak ve bakiye yüklemek için yukarıda anlattığımız yöntemleri kullanabilirsiniz.