İçeriğe geç

Kent Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Kent kart kullanan vatandaşlar sıklıkla kent kart bakiye sorgulama işlemi yapmaktadır. Yeni kullanıcılar ise bakiye sorgulamayı nasıl yapacaklarını merak etmektedirler. Şehir içi ulaşımda kullanılan kent kartlara bakiye yüklenmektedir. Böylece toplu taşıma araçlarına binerken kolay ve sorunsuz bir şekilde ödeme yapılmaktadır. Ödeme sırasında yetersiz bakiye sorunu yaşamak istemiyorsanız bakiye sorgulama yaparak önlem almanız sizin için iyi olacaktır. Kent kartınızda yeterli bakiye yok ise yetersiz bakiye hatası alarak toplu taşıma aracından inmek zorunda kalabilirsiniz. Buda gideceğiniz yere gecikmek anlamına gelir. Bu tür sorunlarla karşılaşmak istemiyorsanız makalemiz tam size göre. Kent Kart Bakiye Sorgulama işlemi için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

  Kent Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Kent kart kullanıcıları için kartın limitini öğrenmek için birçok yöntem vardır. Bu yöntemleri kullanarak hızlı bir şekilde bakiyenizi sorgulayabilirsiniz. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Kart dolum noktalarından Kent Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?
  • İnternet Sitesi Üzerinden Kent Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?
  • Mobil Uygulama ile Kent Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?
  • NFC Özelliği ile Kent Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Kart dolum noktalarından Kent Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Kent kart kullanıcıları Kent Kart Bakiye Sorgulama işlemlerini kart dolum noktalarında rahatlıkla yapabilirler. Tek yapmaları gereken en yakın kart dolum noktasına gitmektir.

  İnternet Sitesi Üzerinden Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Kent kartın kurumsal internet sitesine girerek bakiye sorgulama yapabilirsiniz. Bunun için siteye girdikten sonra ekranın sağında bulunan ‘Online İşlemler‘ menüsüne tıklayın. Daha sonra ‘Kentkart İşlemleri‘ menüsünden bilgilerinizle giriş yaparak bakiyenizi görüntüleyebilirsiniz. Aşağıdaki adımları tek tek takip ederek daha net şekilde yapılacakları görebilirsiniz.

  • Telefon numaranızı gereken alana doğru bir şekilde girin ve devam et butonuna tıklayın.
  • Telefonunuza gelen sms kodu ile 6 haneli yeni şifre oluşturmanız gerekiyor. Şifrenizi oluşturun.
  • Gelen menüde yer alan seçeneklere arasından Kent Kart Bakiye Sorgulama seçeneğini işaretleyin.
  • Artık kartınızda ne kadar bakiye TL kaldığını görebilirsiniz.

  Mobil Uygulama ile Kent Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Bakiye sorgulama işlemleri arasında en çok kullanılan ve tercih edilen mobil uygulamadır. Mobil uygulama ile kent kart bakiye sorgulama işlemini büyük küçük herkes kolay bir şekilde yapabilir. Üstelik zaman ve mekan değiştirmeye gerek kalmadan her an her yerde yapılabilir. Mobil uygulama sayesinde istediğinizde bakiye sorgulaması yaparak yolculuğunuza aksamadan devam edebilirsiniz.

  Mobil uygulamayı kullanabilmek için öncelikle Kentkart mobil uygulamasını Google Play yada Appstore mağazalarından size uygun olanı tıklayarak indirin. Daha sonra uygulamayı cihazınıza yükleyin. Yüklenen uygulamayı açıp kent kartınızın üzerindeki numarayı sizden istenen alana girin. Daha sonra kent kart işlemleri menüsünde yer alan Sorgula butonuna tıklayın. Tıkladıktan sonra güncel bakiyenizi görebilirsiniz.

  NFC Özelliği ile Kent Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Kent Kart kullanıcısıysanız ve NFC özelliği olan akıllı telefonunuz varsa telefonunuzu Kentkart’a dönüştürebilirsiniz. Böylece kart taşımadan telefonunuzu kullanarak toplu taşıma araçlarında ödeme yapabilirsiniz.

  KentKart; Adana, Bandırma, Burdur, Çanakkale, Edirne, Ereğli, Hatay, İnegöl, Kastamonu, Kocaeli, Manisa, Mersin, Muğla, Niğde, Sivas, Yozgat gibi şehirlerde ve ilçelerde bulunan toplu taşıma araçlarında kullanılan akıllı kart sistemidir. Kenkart ile otobüs, minibüs, metro, tren, tramvay, troleybüs veya deniz otobüslerini kullanırken ödeme yapabilirsiniz.