İçeriğe geç

Kocaeli 41 Kart Bakiye Sorgulama

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi Kocaelili vatandaşlar için maddi sıkıntılarını azaltmaya yönelik çalışma yaparak Kart41’i hizmete sunmuştur. Bu kart ile ekonomik durumu iyi olmayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik olarak gıda tanımlı 41 Kart projesi hizmete sunulmuştur. Bu kart ile annelere süt yardımı, giyim ve gıda yardımı gibi hizmetler sunulmaktadır. Vatandaşlar gıda tanımlı 41 Kart ile anlaşmalı marketlerden gıda alışverişi yapabilirler. Kendilerine verilen kartta tanımlı olan türe göre alışverişlerini yapabilirler.

  Kocaeli 41 Kart ile Neler Alınabilir?

  Günümüzde sosyal yardım kartlar aracılığı ile yapılmaya başlanmıştır. Bu sayede erzak ve kıyafet kolileri yerine yardım kartları verilmektedir. Kişiler ihtiyaç duydukları ürünleri kendileri seçerek almaktadırlar. Kartta giyim, süt yada gıda tanımlanmaktadır. Ne tanımlıysa o yönde anlaşmalı mağazalar kullanılarak alışveriş yapılabilmektedir. Süt tanımlı olan 41 Kart sayesinde hamile olan anne adayları ve emziren anneler yeterli beslenebilsinler diye süt yardımı yapılmaktadır. Doğumdan önce 3 ay, doğumdan sonra 3 ay olmak üzere gebe ve emzikli kadınlara süt desteği sağlanmaktadır. Kişiler anlaşmalı marketlerden sütlerini alabilmektedirler.

  Kocaeli 41 Kart Başvuru ve Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Kocaile 41 Kart başvurusu için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Bağlantıda gelen sayfadan gerekli alanları doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

  41 Kart Başvuru Formu için tıklayınız.

  41 Kart başvurunuzun durumunu sorgulamak için ise aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

  41 Kart başvuru durumunu sorgulamak için tıklayınız.

  Kocaeli 41 Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  41 Kart kullanıcıları bakiyelerini düzenli olarak kontrol etmelilerdir. Alışveriş sırasında bakiyeleri yetersiz kalmaması için ne kadar bakiyeleri kaldığını bilmeleri önemlidir. Kasada zor anlar yaşamamak için 41 Kart Bakiye Sorgulama işlemini Çağrı merkezini arayarak yapabilirsiniz.

  Çağrı merkezini arayarak Kocaile 41 Kart Bakiye Sorgulama

  Çağrı merkezi numarası 153’tür. Bu numarayı arayanları özel bir sistem karşılar. Bu sistem ile Büyükşehir Belediyesine bağlı 153 Çağrı Merkezini arayarak 41 kart bakiyenizi sorgulayabilirsiniz. Bunun için;

  • 153’ü arayın.
  • Sosyal Hizmetler için 3’ü tuşlayın.
  • 41 kartınızın ön yüzünde bulunan 16 haneli kart numarasını tuşlayın.

  ‘Akıllı Robot Hizmeti’ olarak adlandırılan bu sistem sayesinde, 41 Kart sahibi olan vatandaşlar, kartlarındaki güncel bakiyeyi 7/24 sorgulayıp, kartlarına yükleme yapılıp yapılmadığını ya da kalan bakiyelerini öğrenebilirler.