İçeriğe geç

41 Kart Gıda Bakiye Sorgulama

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sunulan 41 Kart ihtiyaç sahibi aileler için ekonomik destek verme aracı olarak kullanılır. Vatandaşların maddi sıkıntılarını azaltmaya yönelik olarak hizmet veren belediye 41 Kart ile gıda yardımını vatandaşın seçmesine olanak sunarak yapmaktadır. 41 Kart ile annelere süt yardımı yapılırken, gıda yardımı da yapılmaktadır. İhtiyaç sahibi vatandaşlar gıda tanımlı olan kartları ile anlaşlamı marketlerden diledikleri gıda ürünlerini alabilirler. Kartta tanımlı olan alışveriş türüne göre alışveriş yapılabilir. Giyim, gıda, süt gibi tanımlamalar mevcuttur. Sosyal yardım kartı olan 41 Kart ile yardımlar daha pratik bir şekilde yapılmaktadır. Erzak ve kıyafet kolileri hazırlamak yerine karta yüklenen ve tanımlanan yardım ile vatandaşlara duyarlı bir şekilde yardım yapılabilir. İhtiyaç duyulan ürün doğrudan seçilir ve kolilerde yada giyim yardımlarında kullanılmayan ürünlerin verilmesinin ve boşa gitmesinin önüne geçilir.  41 Karta tanımlanan yardımlar şöyle sıralanabilir:

  Süt yardımı : Doğumdan 3 ay önce, doğumdan sonra 3 ay olmak üzere gebe ve emzikli kadınlara yönelik süt desteğidir. Sütler anlaşmalı marketlerden yapılmaktadır.

  Giyim yardımı : Anlaşmalı mağazalardan giyim alışverişi yapılabilir.

  Gıda yardımı : Anlaşmalı marketlerden gıda alışverişi yapılabilir.

  41 Kart Gıda Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  41 Kart sahibi olan vatandaşlar kartlarında bulunan bakiyeyi öğrenmek için çağrı merkezini arayarak bilgi alabilirsiniz. Büyükşehir Belediyesine bağlı olan çağrı merkezinden bu konuda yardım alabilirsiniz. Çağrı merkezini arayarak 41 Kart Gıda Bakiye Sorgulama işlemi yapmak isteyenler aşağıdaki numarayı aramalıdır. Daha sonra izlemeleri gereken adımlar aşağıda verilmiştir.

  Çağrı merkezi numarası 153’tür.

  153 hattı belediyeye bağlı olan bir çağrı merkezi numarasıdır. Numarayı aradıktan sonra yapılması gerekenler aşağıda verilmiştir.

  • 153’ü arayın.
  • Sosyal Hizmetler için 3’ü tuşlayın.
  • 41 kartınızın ön yüzünde bulunan 16 haneli kart numarasını tuşlayın.
  • Bu şeklide kartınızda bulunan bakiyeyi öğrenebilirsiniz.

  7/24 kullanabileceğiniz bir yöntemdir.

  41 Kart Gıda Yardımı Nasıl Alınır?

  41 Kart alabilmek için online başvuru oluşturulabilir. Yardımdan faydalanmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Bağlantıda gelen sayfada sizden bazı bilgiler istenir. Sizden istenen gerekli alanları doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

  41 Kart Başvuru Formu için tıklayınız.

  41 Kart başvurunuzun durumunu sorgulamak için ise aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

  41 Kart başvuru durumunu sorgulamak için tıklayınız.