Manisa kent kartınızın limit bilgilerini incelemek için kullanabileceğiniz farklı yöntemler vardır. Manisa kent kart bakiyesini sorgulayabileceğiniz bu yöntemlerden bazıları şöyledir:

İnternet Sitesinden Manisa Kent Kart Bakiye İnceleme

Manisa kent kartınızın kalan kullanım tutarını öğrenmek için internet sitesini kullanabilirsiniz. İnternet erişiminiz varsa ve Manisa kent kart bakiyenizi öğrenmek istiyorsanız, izleyeceğiniz adımlar şu şekildedir:

 • Öncelikle internet tarayıcınızın arama motoruna manulas.com.tr yazın.
 • Daha sonrasında karşınıza Manisa Ulaşım’ın resmi sitesinin ana sayfası bölümü açılacaktır.
 • Ana sayfanın orta kısmında bulunan dört seçenekten bakiye sorgulamanın üzerini tıklayın.
 • Ardından açılacak olan sayfada kart numarası bölümüne kartınızın üzerindeki rakamları girerek kart bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

‘Manisa Kart’ Uygulamasıyla Kent Kart Bakiye Sorgulama

Manisa kent kart limitinizi sorgulama imkanı artık Manisa Kart uygulamalarıyla da mümkün.

GooglePlay ve AppStore aracılığıyla telefonlarınıza indirebileceğiniz Manisa Kart uygulamasıyla artık kent kartınızın bakiyesiniz öğrenmesi dakikalar sürecek.  Uygulama yoluyla limit bilgilerini öğrenmek için yapmanız gerekenler şunlardır:

 • İlk olarak GooglePlay veya AppStore üzerinden Manisa Kart uygulamasını telefonlarınıza yükleyin.
 • Uygulamayı açtıktan sonra daha önce giriş yaptıysanız giriş bilgilerinizi yazın ve girişe tıklayın.
 • Daha önce üyeliğiniz yoksa ise üye ol kısmına tıklayıp bilgilerinizi girdikten sonra kolayca üyelik gerçekleştirebilirsiniz.
 • Giriş sağladıktan sonra açılan sayfada 8 farklı seçenek mevcuttur.
 • Buradan ulaşım kartlarım bölümünü tıklayarak kart bilgilerinizi girdikten sonra bakiyenizi öğrenebilirsiniz. Manisa Kart uygulamasının kart bilgilerini kaydetme özelliği de vardır. dilediğiniz zaman tekrar kart bilgilerinizi yazmak zorunda kalmadan kolayca bakiyenizi öğrenebilirsiniz.
 • Uygulamanın sahip olduğu farklı fonksiyonlarda bulunmaktadır: Otobüsüm nerede, bakiye sorgulama, bakiye kontrol, ücret tarifesi, har hareket saatleri, yetkili bayi ve kart merkezleri, bakiye yükleme, akıllı durak

Manisa Kent Karta Nakit Olarak Nasıl Para Yüklerim?

Manisa kent karta nakit olarak dolum yapabilmek için,  satış ve dolum noktaları olan Manisa Kart bayileri hariç bazı noktalarda dolum cihazları yer almaktadır. MANULAŞ tarafından yerleştiren bu kioks adındaki nakit yükleme cihazı tüm gün boyunca yükleme ihtiyacına hizmet verebilmektedir.

Manisa Kent Karta İnternet Üzerinden Yükleme Yapılır Mı?

Kent kartlarınıza internet üzerinden dolum yapmak mümkündür.  Manisa kent karta yükleme yapan bayiler ve diğer yükleme cihazları sadece nakit olarak işlem yapmaktadır. Ödemenizi kart yoluyla yapma için Manisa Kart uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Manisa Kart uygulamasına giriş yaparak kent kartınızın dolumu için kredi kartınızı kullanabilirsiniz.

İndirimli Manisa Kent Kart Nasıl Alınır?

Manisa kent kartın indirimli tarifesinden yararlanmak için öğrenci olmanız gerekmektedir. Manisa ulaşım yollarında iki farklı ücret tarifesi belirlemiştir. İndirimli tarifeden öğrenciler yararlanabilir. Diğer tarife tam olarak geçen siviller için olan tarifedir.

Öğrenci iseniz ve indirimli tarifeden yararlanmak istiyorsanız, bir adet vesikalık fotoğraf, kimlik kartınız ve öğrenci belgenizle ilgili yerlere başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

Ücretsiz Manisa Karta Nasıl Sahip Olurum?

Manisa kent kartlarını ücretsiz kullanım hakkına sahip olmak için, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı aracılığı ile düzenlenen kurala göre 65 yaş ve üstü olmanız gerekir. 65 yaş üstü olan kişiler Manisa  Kent Kart vizelerini ücretsiz seyahat kartına çevirebilirler. Kimlik kartı ve gerekli evraklarla birlikte ilgili yerlere başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

Ayrıca Manisa’da ulaşımdan ücretsiz yararlanabilecek bazı kişiler daha vardır:

 • %40 ve üzerinde engelli olan vatandaşlar.
 • Başbakanlık sarı basın kartı sahipleri.
 • Şehirde kurulu olan gazeteciler cemiyeti üyeleri.
 • Resmi kıyafetli polis memurları, zabıta memurları ve dağıtımcı unvanlı PTT görevlileri.