İçeriğe geç

Manisa Kent Kart Hes Kodu

  Manisa Karta HES kodu tanımlama işlemi oldukça kolaydır. Manisa Büyükşehir Belediyesi MANULAŞ Genel Müdürlüğü tarafından hizmete sunulan Manisa Kartın Hes kodu tanımlama işlemi e-devlet üzerinden yapılabilir. Böylece daha kolay ve pratik bir şekilde Manisa Kartınıza Hes kodunuzu eşleştirebilirsiniz.

  İçişleri tarafından yayınlanan genelge nedeniyle zorunlu hale getirilen, ulaşım kartlarına hes kodu tanımlama uygulamasına Manisa Belediyesi de geçmiştir. E-devlet sistemine giriş yaparak Manisa Kent Kart hes kodu tanımlama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Manulaş Genel Müdürlüğünün imkanlarını kullanarak hizmete soktuğu bu kolaylık ile artık Manisalı vatandaşlar daha kolay bir şekilde Hes kodlarını ulaşım kartlarına tanımlayabiliyor.

  MANULAŞ Genel Müdürü Mehmet Özgür Temiz’in konuyla ilgili konuşmasını olduğu gibi paylaşıyoruz.

  “06 Ağustos 2020 tarihinde Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Manisa Kart uygulamasını E-Devlet ortamında Manisalıların hizmetine sunduk. 725 bin kullanıcısı olan Manisa Kart ile ilgili işlemlerin sürdürülmesi kolaylaştıran E-Devlet dijital ortamında, Türkiye’de yine bir ilki gerçekleştirerek HES Kodu Tanımlama uygulamasını da başlattık. Bilindiği üzere İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile toplu taşımada HES Kodu Sorgulaması zorunlu hale getirilmişti. E-Devlet üzerinden hayata geçirdiğimiz HES Kodu Tanımlama menüsü ile vatandaşlarımız artık rahatlıkla kişisel HES Kodlarını Manisa Karta tanımlayıp, aktif hale getirebilecekler” 

  Manisa Kent Kart Hes Kodu Tanımlama İşlemi Nasıl Yapılır?

  Bunun için aşağıdaki adımları tek tek izleyin.

  • E-Devlet hesabınıza şifreniz ile birlikte giriş yapın.
  • Arama butonuna Manisa Büyükşehir Belediyesi yazıp sonuçları görüntüleyin.
  • Ekranda gözüken kayıtlar içerisinde ‘Manisa Karta HES Kodu Tanımlama’ menüsüne tıklayın.
  • Gelen sayfada  gerekli alanlara doğru bilgileri girerek, Hes kodu tanımlama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  HES (Hayat Eve Sığar) Kodu Nasıl Alınır?

  HES kodunuzu tanımlama işlemi için önce kodunuzu almanız gerekir. Bunun için 3 farklı yol mevcuttur. Bu yollardan birisi mesaj ile diğerleri ise internet üzerinden hes kodunuzu almanızı sağlayacaktır Sİzin için en uygun ve kolay olan hangisi ise seçerek hes kodunuzu öğrenebilirsiniz.

  • Hayat Eve Sığar Uygulaması ile HES (Hayat Eve Sığar) Kodu Alma 09
  • E-devlet ile HES (Hayat Eve Sığar) Kodu Alma,
  • SMS ile HES (Hayat Eve Sığar) Kodu Alma

  Bu yöntemlerin ayrıntılı halini görmek için sizin için hazırladığımız HES Kodu Öğrenme başlıklı makalemize göz atabilirsiniz.