İçeriğe geç

Mardin Kart Bakiye Sorgulama

  Türkiye genelinde birçok ilde kullanılan kent kart, Mardin ilinde de kullanılmaktadır. Bu kart ile Mardinli vatandaşlar ulaşımda ödemelerini kolayca yapabiliyorlar. Mardin Kart kullanıcısı olan Mardinli vatandaşlar kartlarında kalan bakiyeyi öğrenebilmek için makalemizin faydalanabilirler. Kolayca bakiye sorgulayabilmek için neler yapılması gerektiğini merak edenler okumaya devam edebilirler.

  Mardin Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Mardin Kent kart kullanıcıları için bakiyelerin öğrenme yolları bir kaç tanedir. Bu yöntemleri kullanarak hızlı bir şekilde bakiyenizi sorgulayabilirsiniz. Mardin Kent Kart bakiye sorgulama işlemi yöntemlerini şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Kart dolum noktalarından Mardin Kart Bakiye Sorgulama
  • İnternet Sitesi Üzerinden Mardin Kart Bakiye Sorgulama
  • Mobil Uygulama ile Mardin Kart Bakiye Sorgulama
  • NFC Özelliği ile Mardin Kart Bakiye Sorgulama

  Kart dolum noktalarından Mardin Kart Sorgulama

  Kart dolum noktalarına giderek Mardin Kent Kartınızın bakiyesini öğrenebilirsiniz. Görevliye sormanız yeterlidir. Size en yakın Kart dolum merkezine giderek kartınızdaki bakiyeyi öğrenmek istediğinizi iletebilirsiniz.

  İnternet Sitesi Üzerinden Mardin Kart Sorgulama

  Kent kartın kurumsal internet sitesine girerek bakiye sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bunun için siteye girdikten sonra ekranın sağında bulunan ‘Online İşlemler‘ menüsüne tıklayın. Daha sonra ‘Kentkart İşlemleri‘ menüsünden bilgilerinizle giriş yaparak bakiyenizi görüntüleyebilirsiniz. Bunun içini izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

  • Telefon numaranızı gereken alana doğru bir şekilde girin ve devam et butonuna tıklayın.
  • Telefonunuza gelen sms kodu ile 6 haneli yeni şifre oluşturmanız gerekiyor. Şifrenizi oluşturun.
  • Gelen menüde yer alan seçeneklere arasından Kent Kart Bakiye Sorgulama seçeneğini işaretleyin.

  Kent kart resmi internet sitesi için tıklayınız.

  Mobil Uygulama ile Mardin Kart Sorgulama

  Kent Kart mobil uygulamasını akıllı telefonunuza indirerek Mardin Kent Kart bakiyeniz kolayca görebilirsiniz. Bunun için önce aşağıdaki bağlantılara tıklayarak telefon markanıza uygun olan uygulama mağazasından Kent kart uygulamasını indirmelisiniz.

  Google Play- Kent kart mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  Appstore – Kent kart mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız. 

  Daha sonra uygulamayı telefonunuza indirip, açın. Bilgilerinizle giriş yapıp kent kartınızın üzerindeki numarayı sizden istenen alana girin. Daha sonra kent kart işlemleri menüsünde yer alan Sorgula düğmesine tıklayın. Bu kısımdan bakiyenizi görmeniz mümkündür.

  NFC Özelliği ile Mardin Kart Sorgulama

  NFC teknolojisini destekleyen bir telefonunuz varsa bakiyenizi bu özellik sayesinde görebilirsiniz. Akıllı telefonunuza kartınızı tanıtarak, telefonunuzu karta çevirebilirsiniz. Böylece kartınız yanınızda olmasa bile telefonunuz ile ulaşım ücretini ödeyebilirsiniz.