Kent kart şehir için toplu taşıma araçlarında kullanılan akıllı elektronik kartlardır. Bu kartlar ile vatandaşlar daha kolay ödeme yaparak pratik bir şekilde toplu taşıma hizmetinden faydalanmaktadırlar. Kent kart uygulaması bazı şehirlerde mevcuttur.

Kent Kart Kullanılan Şehirler Nelerdir?

Bu şehirler şu şekilde sıralanabilir: Adana, Alanya, Alaplı, Antakya, Antalya, Aydın, Bandırma, Bodrum, Burdur, Çanakkale, Edirne, Ereğli, Fethiye, İnegöl, Gaziantep, Isparta, İzmir, Kastamonu, Kırklareli, Kocaeli, Lüleburgaz, Manisa, Mersin, Muğla, Niğde, Ordu, Sivas, Yozgat, Kent kart ayrıca yurtdışında da bir çok yerde kullanılmaktadır.

Muğla KentKart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Muğla’da yaşayan vatandaşlar kent kartlarında bulunan bakiyelerini sorgulayabilmek için aşağıdaki yöntemlerden kendilerine en uygun olan yöntemi kullanabilirler.

  • Kart dolum noktalarından Muğla KentKart Bakiye Sorgulama
  • İnternet Sitesi Üzerinden Muğla KentKart Bakiye Sorgulama
  • Kent Kart Mobil Uygulama ile Muğla KentKart Bakiye Sorgulama
  • NFC Özelliği ile Muğla KentKart Bakiye Sorgulama

Kart dolum noktalarından Muğla KentKart Bakiye Sorgulama

Kent kart kullanıcıları Kent Kart Bakiye Sorgulama işlemlerini kart dolum noktalarında rahatlıkla yapabilirler. Tek yapmaları gereken en yakın kart dolum noktasına gitmektir. Burada kartlarının bakiyesini öğrenmek istediklerini ileterek görevliden yardım isteyebilirler.

İnternet Sitesi Üzerinden Muğla KentKart Bakiye Sorgulama

Kent kartın kurumsal internet sitesine girerek bakiye sorgulama yapabilirsiniz.

Kent kart kurumsal internet sitesi için tıklayınız.

Bunun için siteye girdikten sonra ekranın sağında bulunan ‘Online İşlemler‘ menüsünden ilgili alana tıklayarak kent kart bakiye sorgulama ekranına ulaşabilirsiniz. Daha sonra yapmanız gerekenler ise şu şekildedir:

  • Telefon numaranızı gereken alana doğru bir şekilde girin ve devam et butonuna tıklayın.
  • Telefonunuza gelen sms kodu ile 6 haneli yeni şifre oluşturmanız gerekiyor. Şifrenizi oluşturun.
  • Gelen menüde yer alan seçenekler arasından Kent Kart Bakiye Sorgulama seçeneğini işaretleyin.

Kent Kart Mobil Uygulaması ile Muğla KentKart Bakiye Sorgulama

Bunun için öncelikle Kent Kart mobil uygulamasını akıllı telefonunuza indirmeniz gerekir. Bunun için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Google Play – Kent Kart Mobil Uygulama İndir

Appstore – Kent Kart Mobil Uygulama İndir

Uygulamayı indirdikten sonra kent kartınızın numarası ile kartınızı sisteme kayıt edin. Sonra kent kart işlemleri menüsüne girin ve sorgula düğmesine basın. Kent Kart bakiyenizi buradan kolayca görebilirsiniz.

NFC Özelliği ile Muğla KentKart Bakiye Sorgulama

Kent Kart kullanıcısıysanız ve NFC özelliği olan akıllı telefonunuz varsa telefonunuzu Kentkart’a dönüştürebilirsiniz. Böylece kart taşımadan telefonunuzu kullanarak toplu taşıma araçlarında ödeme yapabilirsiniz.