Muğla ilinde yaşayan Muğlalı vatandaşların toplu taşıma araçlarında kullandığı Muğla Kartların bakiyelerini kontrol etmek isteyenler makalemizden faydalanabilirler. Kent kart Muğla dışında bir çok ilde kullanılan bir akıllı kart sistemidir. Kent kart uygulaması bazı şehirlerde mevcuttur. Kent kart kullanılan şehirleri sıralamak gerekirse; Adana, Alanya, Alaplı, Antakya, Antalya, Aydın, Bandırma, Bodrum, Burdur, Çanakkale, Edirne, Ereğli, Fethiye, İnegöl, Gaziantep, Isparta, İzmir, Kastamonu, Kırklareli, Kocaeli, Lüleburgaz, Manisa, Mersin, Muğla, Niğde, Ordu, Sivas, Yozgat, Kent kart ayrıca yurtdışında da bir çok yerde kullanılmaktadır.

Muğla Kart Bakiye Sorgulama

Muğla Kart bakiye sorgulama işlemi için 4 farklı yöntem kullanmak mümkündür. Bu yöntemleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Kart dolum noktalarından Muğla Kart Bakiye Sorgulama
  • İnternet Sitesi Üzerinden Muğla Kart Bakiye Sorgulama
  • Kent Kart Mobil Uygulama ile Muğla Kart Bakiye Sorgulama
  • NFC Özelliği ile Muğla Kart Bakiye Sorgulama

Aşağıda açıklamaları verilen bakiye sorgulama yöntemlerinden size en kolay geleni kullanabilirsiniz.

Kart dolum noktalarından Muğla Kart Bakiye Sorgulama

Kent kart kullanıcıları Mugla Kart Bakiye Sorgulama işlemlerini kart dolum noktalarında kolaylıkla yapabilirler. Bu işlem için tek yapmaları gereken en yakın kart dolum noktasına gitmektir. Burada kartlarının bakiyesini öğrenmek istediklerini ileterek görevliden yardım isteyebilirler. Görevli gerekli işlemleri yaparak yardımcı olacaktır.

İnternet Sitesi Üzerinden Muğla Kart Bakiye Sorgulama

Kent kartın kurumsal internet sitesine girerek bakiye sorgulama yapabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki bağlantıya tıklayarak siteye giriş yapmalısınız. Daha sonra aşağıda anlatılan adımları takip edebilirsiniz.

Kent karta ait kurumsal internet sitesi için tıklayınız.

Bunun için siteye girdikten sonra ekranın sağında bulunan ‘Online İşlemler‘ menüsünden ilgili alana tıklayarak kent kart bakiye sorgulama ekranına ulaşabilirsiniz. Daha sonra yapmanız gerekenler ise şu şekildedir:

  • Telefon numaranızı gereken alana doğru bir şekilde girin ve devam et butonuna tıklayın.
  • Telefonunuza gelen sms kodu ile 6 haneli yeni şifre oluşturmanız gerekiyor. Şifrenizi oluşturun.
  • Gelen menüde yer alan seçenekler arasından Muğla Kart Bakiye Sorgulama seçeneğini işaretleyin.

Kent Kart Mobil Uygulaması ile Muğla Kart Bakiye Sorgulama

Bunun için öncelikle Kent Kart mobil uygulamasını akıllı telefonunuza indirmeniz gerekir. Bunun için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Google Play – Kent Kart Mobil Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

Appstore – Kent Kart Mobil Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

Uygulamayı indirdikten sonra kent kartınızın numarası ile kartınızı sisteme kayıt edin. Sonra kent kart işlemleri menüsüne girin ve sorgula düğmesine basın. Kent Kart bakiyenizi buradan kolayca görebilirsiniz.

NFC Özelliği ile Muğla Kart Bakiye Sorgulama

Eğer NFC özelliği olan akıllı telefonunuz varsa telefonunuzu Kentkart’a dönüştürebilirsiniz. Böylece kart taşımadan telefonunuzu kullanarak toplu taşıma araçlarında ödeme yapabilirsiniz.