İçeriğe geç

OGS Bakiye Öğrenme

  OGS geçiş sistemi ile köprü ve otoyol geçişlerinde yoğunluk yaşanmasının önüne geçilmek planlanmıştır. Bu sistem ile geçiş yapan araçlar geçiş kuyruğu beklemeden pratik bir şekilde geçebilmektedir. OGS ile geçiş yapıyorsanız bakiyenizi düzenli olarak kontrol etmelisiniz. Çünkü yetersiz bakiye ile geçiş yapılması durumunda cezai işlem uygulanmaktadır. Ceza almamak için bakiyenizi geçiş için yeterli olacak miktarda tutmalısınız. OGS kartınızın bakiyesini sorgulamak için kullanabileceğiniz bir kaç yöntem mevcuttur.

  OGS Bakiye Öğrenme Nasıl Yapılır?

  • Bankaların İnternet Bankacılığından OGS Bakiye Öğrenme
  • E-devlet Üzerinden OGS Bakiye Öğrenme
  • SMS ile OGS Bakiye Öğrenme

  Bankaların İnternet Bankacılığından OGS Bakiye Öğrenme

  Birçok banka hesabından OGS ile ilgili işlem yapmanız mümkündür. Bakiye sorgulama, bakiye yükleme işlemlerinizi bankanızın internet bankacılığı yada mobil bankacılık hizmetlerini kullanarak yapabilirsiniz. Bakiye sorgulama hizmeti dışında OGS alımı yapılan banka şubeleri de bulunmaktadır. Bunun için çalıştığınız banka ile iletişim kurabilirsiniz. Eğer OGS anlaşmalı bir banka ile çalışıyorsanız OGS cihazı alımı, yükleme işlemi gibi hizmetleri alabilirsiniz. Ayrıca otomatik ödeme talimatı vererek bakiyenizin bitmesi gibi bir sorunla karşılaşmadan, geçişlerinizi gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz.

  E-Devlet Üzerinden OGS Bakiye Öğrenme

  OGS kullanıcıları için e-devlet üzerinden sorgulama hizmeti verilmektedir. T.C. kimlik numaranız ve şifrenizle birlikte e-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra OGS Bakiyenizi ilgili alandan öğrenebilirsiniz. Bunun için hiçbir yere gitmenize gerek yok. İstediğiniz an istediğiniz yerde OGS bakiye sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz. E-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra OGS bakiyenizi sorgulamak için şu adımları izlemelisiniz.

  • Hizmetler / Karayolları Genel Müdürlüğü / OGS Hesap Detayı Sorgulama adımlarını izleyiniz.
  • Açılan sayfada OGS bilgilerinizi görebilirsiniz. Varsa geçiş ihlali bilginiz de burada listelenmektedir.

  E-devlet internet sayfasına girmek için tıklayınız.

  Play Store ile E-devlet Kapısı mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  AppStore ile E-devlet Kapısı mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  Sms İle OGS Bakiye Öğrenme

  Sms ile OGS bakiye sorgulama işlemi sadece Ziraat Bankası kullanıcılarına özel bir hizmettir. Bu yöntemi kullanarak bakiyenizi öğrenmek için yapmanız gereken adımlar şunlardır.

  • Telefonunuzun sms bölümüne gelerek ‘OGSBAK’ yazın ve 4747’ye mesaj atın.
  • Mesajınız sistem tarafından alındıktan sonra hızlı bir şekilde cep telefonunuza mesaj gelecektir.

  Sms yöntemi ile OGS Bakiye Öğrenme işlemi oldukça kolaydır. Bu hizmeti kullanarak bakiyenizi kontrol edebilirsiniz.