İçeriğe geç

Pasaport Takip

  Vize başvuru yapan kişi eğer ergin birisi ise pasaportları kendilerine teslim edilir. Eğer kendisi yoksa başvuru sırasında belirtilen kişiye teslim edilir. Ergin olmayan yada kısıtlı kişilerin pasaportları veli, vasi, kayyum yada başvuru sırasında belirtilen kişilere teslim edilir. Eğer adreste kimse bulunamazsa pasaport PTT şubesine teslim edilir ve on gün burada bekler. Eğer bu süre içinde alınmazsa müracaatta belirtilen başvuru merkezine teslim edilir.

  Pasaport Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

  Pasaport başvuru sonrası pasaport almaya hak kazanan kişilerin pasaportları kargo ile adreslerine gönderilir. Kargoya verilen pasaportların takibini aşağıdaki yöntemler ile yapabilirsiniz.

  • PTT Kargo Üzerinden Pasaport Takip İşlemi
  • Çağrı Merkezini Arayarak Pasaport Takip İşlemi
  • Pasaportun Gönderildiği Kargo Şirketi Üzerinden Pasaport Takip İşlemi

  PTT Kargo Üzerinden Pasaport Takip İşlemi

  PTT Kargo’nun kargo sorgulama yöntemlerini kullanarak pasaportunuzu takip edebilirsiniz. PTT Kargo teslim edilmek üzere kendisine verilen pasaportları sizlere kısa sürede ulaştırır.

  Çağrı Merkezini Arayarak Pasaportun Nerede Olduğunu Öğrenme? Pasaport Takip İşlemi

  Nüfus Müdürlüğünün hizmeti olan ALO 199 (Çağrı Merkezi) aranarak pasaport takibi ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Bu hattı aramanız durumunda nasıl takip yapabileceğinizle ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Pasaportun Gönderildiği Kargo Şirketi Üzerinden Pasaport Takip İşlemi

  Pasaportunuz başvuru yaptığınız kuruma göre farklı kargo firması ile gönderilebilir. Bu size bildirilir. Kargo şirketlerinin gönderi sorgulama yöntemlerini kullanarak pasaportunuzun nerede olduğunu sorgulayabilirsiniz. Kargo şirketlerinin kargo takip işlemi için sunduğu hizmetlere sitemizde arama yaparak ulaşabilirsiniz.