İçeriğe geç

Samkart Mobil Uygulama Ne İşe Yarar?

  Samkart Samsun ilinde kullanılan akıllı toplu taşıma kartıdır. Bu kart ile il içinde toplu taşıma araçlarından faydalanılabilir. Diğer akıllı ulaşım kartları gibi Samkart içinde araçlara binmeden önce bakiye yüklenmesi gerekir. Gerekli bakiye yüklenmezse yetersiz bakiye hatası verir ve kart sahibi vatandaş toplu ulaşım kartından faydalanamaz.

  Samkart Mobil Uygulaması Nedir?

  Mobil uygulamalar birçok alanda bizlere büyük kolaylıklar sağlamıştır. Ulaşım sektöründe de akıllı kartların devreye girmesi ile birlikte mobil uygulamalar bize birçok hizmet vererek kolaylık sağlamaya devam ediyor. Kişiler otobüsün nerede olduğundan durak sorgulamaya, bakiye sorgulamadan, bakiye yüklemeye kadar birçok işlemi mobil uygulamalar ile yapabilmektedir. Samsun’da kullanılan akıllı kart Samkart içinde bir mobil uygulama vardır. Bu mobil uygulama Samsun Ulaşım adıyla hizmet vermektedir. Mobil uygulama ile yapabileceklerinizi makalemizde sizin için toparladık.

  Samsun Ulaşım Mobil Uygulaması ile Yapılabilecekler Nelerdir?

  Samsun Ulaşım mobil uygulaması ile otobüs ve kartınızla ilgili birçok hizmeti kolayca alabilirsiniz. Bu mobil uygulama ile yararlanabileceğiniz hizmetleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Otobüs Nerede ve Ne Zaman Gelecek Bilgisi : Gelen otobüsün konumunu ve zamanını “Hat ve Durak Sorgulama” bölümünden görebilirsiniz.
  • Bakiye Yükleme Kolaylığı : Kartınıza bakiye yükleyebilir ve hareketlerini “Bakiye Yükleme” bölümünden sorgulayabilirsiniz.
  • Dolum Noktası Sorgulama : Size en yakın dolum noktasını “Yetkili Bayi Listesi” bölümünden bulabilirsiniz.
  • Otobüs Hareket Saatleri Bilgisi : Kullanmak istediğiniz hattın hareket saatlerini “Hat Hareket Saatleri” bölümünden görebilirsiniz.
  • Otobüsün Nerede Olduğu Bilgisi : Kullanmak istediğiniz hatta çalışan araçların özelliklerini ve konumunu “Otobüsüm Nerede” bölümünden görebilirsiniz.
  • Size En Yakın Durakları Bulma : Bulunduğunuz bölgede yer alan size en yakın otobüs durağını “Yakın Duraklar” bölümünden görebilirsiniz.
  • Ücret Tarifesi Bilgisi : Bir noktadan bir noktaya gitmek için kullanabileceğiniz en hızlı ve en uygun toplu taşıma hatlarının ücret tarifelerine ve yolculuk sürelerine “Nereden Nereye” bölümünden erişebilirsiniz.

  Bütün bu bilgilere ulaşmanız ve kullanabilmeniz için Samsun Ulaşım mobil uygulamasını akıllı telefonunuza indirmeniz gerekir. Daha sonra sisteme kartınızı tanıtarak bütün bu kolaylıklardan faydalanabilirsiniz. Bu sayede daha kolay ulaşım hizmeti alabilirsiniz.

  Google Play üzerinden Samsun Ulaşım mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App Store üzerinden Samsun Ulaşım mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.