Vizeleme işlemi Samkart kullanıcısının kartının kullanım şartlarının devam ettiğini belgelemesi ve kullanmaya devam etmesi anlamına gelir. Kullanım süresinin uzatılması demektir.

Samkart Vizeleme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Samkart vizeleme ücret karşılığında verilmektedir. Kart çeşidine göre yapılacak işlemler şu şekildedir:

Samkart Başvuru Merkezinde Yapılan Vizeleme İşlemleri İçin gerekli belgeleri toparlayarak merkeze getirmeniz gerekir.

ÖĞRENCİ: Başvuru tarihindeki eğitim /öğretim yılına ait “Aktif Öğrenci” olduğunu belgeleyen öğrenci belgesi

ÖĞRETMEN: Kullanıcının “Aktif Çalışan” olduğunu belgeleyen güncel tarihli görev belgesi veya son aya ait SGK hizmet dökümü.

Yukarıda belirtilen belgeleri toparladıktan sonra Samkart başvuru merkezine getirerek vizeleme işleminizi yapabilirsiniz. Samkart Başvuru merkezinin adresi ve çalışma saatleri şu şekildedir:

Çalışma Saatleri
Pazartesi08:30-16:30
Salı08:30-16:30
Çarşamba08:30-16:30
Perşembe08:30-16:30
Cuma08:30-16:30
CumartesiKAPALI
PazarKAPALI

Samkart Başvuru Merkezi İletişim Bilgileri :  Kale Mahallesi Kurtuluş Bulvarı No:6 (Cumhuriyet Meydanı Tramvay Durağı Arkası) İlkadım/SAMSUN

Tel : 0(362) 333 31 20

Online Vizeleme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Kullanıcının “Aktif Öğrenci veya Aktif Çalışan” olduğu MEB ve YÖK üzerinden sorgulanabilmektedir, bu sebeple herhangi bir belge ibrazına gerek duymadan online vizeleme işlemi Samulaş Mobil Uygulaması üzerinden yapılmaktadır. Mobil uygulamayı akıllı telefona indirmeniz gerekir.

65 Yaş ve Üzeri Samkart Vizeleme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Bu kartın kullanım süresi vizeleme işleminden sonra 2 yıldır. Vizeleme işlemi için kimliğinizin aslı ile Samkart Başvuru ve Danışma Merkezine müracaat etmeniz gerekir.

% 40 ve Üzeri Engelli Samkart Vizeleme İşlemleri Nasıl Yapılır?

“Engelli Tanıtım Kartında” belirtilen “Kart Geçerlilik Süresi” kadar ücretsiz kullanım süresi vardır. Vizeleme işlemi için kimliğinizin aslı ve Engelli Tanıtım Kartı ile birlikte Samkart Başvuru ve Danışma Merkezine müracaat etmeniz gerekir.

Kurumsal Ücretsiz Samkart Vizeleme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Ücretsiz kullanım süresi, kart kişiselleştirme tarihi gözetmeksizin yıl sonuna kadardır. Polis, Jandarma, Sahil Güvenlik, Gümrük Muhafaza, Orman Muhafaza, Zabıta, TÜİK, Milli Sporcu, Basın Mensubu, Harcırah Kartları vb. kullanıcıların kartlarını kapsar.

Kart sahipleri yılsonunda görev belgeleri ve kimlikleri ile haklarının devam ettiğini ibraz ederek kartlarını vizeleme işlemi yaptırıp geçerlilik sürelerini 1 yıl daha devam ettirebilirler.

Vizeleme Yapılmazsa Ne Olur?

Vizeleme yapılmayan kartlar kullanım dışı bırakılmaz. Zor durumda kalınmaması için tam ücret alınarak kullanıma devam ettirilir.