İçeriğe geç

Şehit Eşleri ve Ailesi Kartı Bakiye Yükleme

  Şehit olan vatan evlatlarının eşleri ve çocuklarına İstanbul ilinde şehir içi toplu taşıma araçlarında ücretsiz seyahat hakkı verilmiştir. Kendilerinden istenen belgeleri İstanbulkart başvuru merkezine ulaştırarak Şehit Eşleri ve Ailesi Kartı alabilirler. Şehit çocuklarının bu kartı kullanabilmek için bekar olmaları ve 25 yaşından gün almamış olmaları gerekir. Ulaşımdan ücretsiz faydalanırken kartlarına yükleyecekleri bakiye ile belirlenen yerlerde ödeme yapma imkanları  vardır. Şehit eşleri ve ailesi kartlarını ödeme aracı olarak kullanabilirler.

  Şehit Eşleri ve Ailesi Kartı Bakiye Yükleme

  Şehit Eşleri ve Ailesi Kartı Bakiye Yükleme işlemi için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz. Böylece belediyenin bazı işletmeleri ve bazı marketlerde ödemenizi bu kart ile yapabilirsiniz.

  • Bireysel ve Kurumsal Temsilciliklerden Şehit Eşleri ve Ailesi Kartı Bakiye Yükleme
  • Biletmatiklerden Şehit Eşleri ve Ailesi Kartı Bakiye Yükleme
  • İnternet Sitesinden Şehit Eşleri ve Ailesi Kartı Bakiye Yükleme
  • Mobil Uygulama Üzerinden Şehit Eşleri ve Ailesi Kartı Bakiye Yükleme

  Bireysel ve Kurumsal Temsilciliklerden Şehit Eşleri ve Ailesi Kartı Bakiye Yükleme

  Bireysel ve kurumsal temsilcilikler size bakiye yüklemeniz için yardımcı olur. İstanbulda bulunan İstanbul kart bireysel ve kurumsal temsilciliklerinin adres bilgilerine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Bulunduğunuz ilçeye göre sorgulama yapabilirsiniz. Bireysel yada kurumsal olarak farklı şekilde sorgulama yapabilirsiniz.

  Ayrıntılı İstanbul kart temsilcilikleri sorgulamak için buraya tıklayabilirsiniz.

  Biletmatiklerden Şehit Eşleri ve Ailesi Kartı Bakiye Yükleme

  İstanbul’un çeşitli noktalarında bulunan biletmatik cihazlarından bakiye yüklemesi yapabilirsiniz. Cihazların nerede bulunduğunu sorglumak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

  Ayrıntılı İstanbul biletmatik noktaları listesi için buraya tıklayabilirsiniz.

  İnternet Sitesinden Şehit Eşleri ve Ailesi Kartı Bakiye Yükleme

  İstanbul Kart’a ait resmi internet sayfası üzerinden kolayca bakiye yüklemesi yapılabilir. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ilgili siteye ulaşabilirsiniz.

  https://bireysel.istanbulkart.istanbul internet sitesine girmek için buraya tıklayınız.

  İnternet sitesine ulaştıktan sonra online işlemler bölümüne girerek bakiye yüklemesi yapılabilir. Bakiye yüklemesini kredi kartınız yardımıyla yapmalısınız.

  Mobil Uygulama Üzerinden Şehit Eşleri ve Ailesi Kartı Bakiye Yükleme

  İstanbulkart mobil uygulamasını akıllı cihazınıza indirerek Şehit eşleri ve ailesi kartı ile ilgili birçok işlemi yapabilirsiniz. Bakiye yükleme işleminizi de kredi kartınız ile yapabilirsiniz.

  Play Store üzerinden İstanbulkart Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App Store üzerinden İstanbulkart Uygulamasını indirmek için tıklayınız.