İçeriğe geç

Seyhan Halk Kart Hangi Marketlerde Geçerli?

  Sosyal yardım kartları ihtiyaç sahibi ailelerin ihtiyaçlarını daha kolay ve seçerek almalarını sağlayan kartlardır. Belediyelerin ve bazı hayırseverlerin verdiği bu kartlar için bazı yerlere başvuru yapmak gerekebiliyor. Eğer bir belediyenin sunduğu sosyal yardım kartını almak istiyorsanız, o belediyeye ait başvuru şartlarını araştırıp, gerekli belgelerle başvuruyu yapmanız gerekir.

  Seyhan Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı ile muhtaç durumdaki vatandaşlarına yardım etmektedir. Bunun için 2017 yılında Seyhan Halk Kart hizmete sunulmuştur. Ön ödemeli sosyal yardım kartı olan Seyhan Halk Kart ile vatandaşlar ihtiyaç duydukları malzemeleri alabilirler. İlk başta sosyal yardım kartı olarak çıkan ve vatandaşları hedef alan kart ile küçük esnafta kalkınmaya başlamıştır. Seyhan Halk Karta her ayın 1 ve 5’inde bakiye yüklenir. Belediye ile anlaşan marketlerde harcama yapma hakkı tanınır. Seyhan Halk kart ile vatandaşların ihtiyaçlarını almaları sağlanırken, diğer yandan da esnafın kalkınması sağlanıyor. Yerel esnaf ile çalışıldığı için halk buralardan alışveriş yapıyor ve iki tarafta kazanıyor.

  Seyhan Halk Kart Başvuru ve İnceleme Süreci

  Seyhan Belediyesinin resmi internet sitesi üzerinden başvuru yaparak kartı almak için ilk adımı atabilirsiniz. İncelenen başvurunuz kabul edilirse kartı almaya hak kazanırsınız. Yapılan başvurular sosyolog, sosyal hizmet uzmanı gibi saha ekibinin gözlemleri ile incelenir sonra toplanan bilgiler sosyal yardım değerlendirme kurulu tarafından tekrar incelenip, yardıma ihtiyaç varsa onaylanır. Kurulda başkan yardımcısı, sosyal yardım işleri müdürü, hukuk müdürü, sağlık müdürü, zabıta müdürü bulunmaktadır. Onaylanan başvuru sahiplerine 12 ay boyunca kullanabilecekleri yardım kartları verilir.

  Seyhan Belediyesi sosyal destek başvurusu için tıklayınız.

  Formda bulunan bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

  Seyhan Halk Kart hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayarak belediyenin resmi internet sitesine ulaşabilirsiniz.

  Seyhan Halk Kart Hangi Marketlerde Geçerli?

  Seyhan Halk kartların hangi marketlerde geçtiğine dair net bilgi bulamadık ancak Seyhan Belediyesi sınırları içinde bulunan marketlerin çoğunda geçtiğini tahmin ediyoruz. Detaylı bilgi bulunması durumunda sizlere ulaştıracağız. Kart ile ilgili detaylı bilgi yada duyurular için Seyhan Belediyesinin resmi internet sayfasını takip edebilirsiniz.

  Seyhan Belediyesi resmi internet sitesi için tıklayınız.