İçeriğe geç

Ticket Marketlerde Hangi Ürünlerde Geçerli?

  Ticket kart sahipleri gıda, yemek, akaryakıt ve giyim alanında istedikleri gibi alışveriş yapabilirler. Ellerindeki ticket kart çeşidine göre ve bakiye imkanınca istedikleri ürünleri kolayca satın alabilirler. Ancak gıda üzerine olan Ticket Restaurant ile bazı ürünler kısıtlanmıştır. Bu ürünler ve diğer ticket kartları hakkında kısa bilgilere makalemizden ulaşabilirsiniz.

  Ticket Marketlerde Hangi Ürünlerde Geçerli?

  Kart çeşitlerine baktığınızda aşağı yukarı neler alabileceğinizi kestirebilirsiniz. Ticket Restaurant ile her türlü restorandan yemek siparişi verebilirsiniz. Büfe, cafe, toplu yemek, fast food, pastane, fırın, restoran, hazır gıdalar gibi bir çok yerde kullanabilirsiniz. Tek şart o işletmenin ticket kart ile anlaşması olmasıdır. Bu işletmeleri içinde yapılan bütün yemeklerden sipariş verebilirsiniz. Gıda olunca sınırlama yoktur. Ödemenizi Ticket Restaurant kartınızla yapabilirsiniz. Ancak marketlerde durum farklıdır.

  Ticket kart kullanıcıları marketlere giderek gıda alışverişlerini yapabilirler. Gıda olarak geçen unlu mamüller, kuru bakliyat, yağ, çay, süt, çikolata, meyve, sebze, içecek gibi ürünleri bu kart ile almak mümkündür. Bu seçenekler markette satılan ürünler doğrultusunda artabilir. Aklımıza gelen gıda ürünlerini sıraladık ancak bu artabilir. Ancak temizlik ürünleri, sigara, alkol gibi ürünler alınamaz. Bazı küçük marketler bu durumu esnetebilse de genel anlamda kural bu şekildedir.

  Ticket Kart Çeşitleri Nelerdir ve Nerelerde Kullanılabilir?

  Ticket’ın hizmet verdiği farklı sektörlerde mevcuttur. Sadece market ve yemek alışverişinde kullanılmıyor. Ancak kartınızı alırken bu sektörlere göre almanız gerekir. Bu kart çeşitlerini şöyle sıralayabiliriz:

  Ticket Restaurant

  Market ve yemek harcamaları için kullanabileceğiniz karttır. Çalışanlarınızın yemek harcamalarını daha kolay takip edebilir, raporlayabilirsiniz. Ödemeler daha kolay hale gelir.

  Ticket Car

  Akaryakıt harcamaları için kullanabileceğiniz karttır. Bu kart ile şirket sahipleri, şirket araçlarının akaryakıt ihtiyacını daha kolay takip eder ve ödemeleri daha kolay yapabilirler. Ödemeyi kart ile yaptıkları için akaryakıt alımı sırasında para ödeme sorunu ortadan kalkar. Ayrıca şirket araçlarına harcama limiti belirleyebilir, gün, hafta, ay ve lokasyon bazlı sınırlama koyabilirsiniz.

  Ticket Compliments

  Hediye kartı ve çeki olarak verilen karttır. Çalışanlarınız ya da iş ortaklarınıza ödüllendirme, motive etmek, bağlılıklarını artırmak ve özel günlerini kutlamak için verilebilir.