İçeriğe geç

T.C. ile Vergi Borcu Sorgulama

  Vatandaşların vergi doğuran işler yapması sonucu devlete ödemesi gereken miktarlar vardır. Bu borçlar düzenli olarak ödenmelidir. Ödenmemesi durumunda borca faiz uygulanarak artmaktadır. Vergi işlerini Gelir İdaresi Başkanlığı takip ederek tahsil eder. Kurum merkez teşkilatı, ana hizmet birimleri, danışma birimleri, yardımcı birimler ve taşra teşkilatı olarak hizmet verir. Vergi borcunuz olup olmadığını bilmiyorsanız yada miktarını öğrenmek istiyorsanız bu işlemi TC kimlik numaranız ile kolayca yapabilirsiniz.

  T.C. ile Vergi Borcu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılabilir?

  Gelir İdaresi Başkanlığının resmi internet sitesinde bulunan İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden ve e-devlet kapısı sisteminden kolayca vergi borcu sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Oldukça basittir. TC kimlik numaranız ile kolayca borcunuzun olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

  • Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Sitesinden T.C. ile Vergi Borcu Sorgulama
  • e-devlet Sistemi Üzerinden T.C. ile Vergi Borcu Sorgulama

  Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Sitesinden T.C. ile Vergi Borcu Sorgulama

  İnteraktif Vergi Dairesi uygulaması ile online olarak kolayca vergi borcunuzu öğrenebilir ve ödeme yapabilirsiniz. Bu sistem Gelir İdaresi Başkanlığının internet sitesi üzerinde bulunmaktadır. Aşağıdaki bağlantıdan Gelir İdaresi Başkanlığının internet sitesine ulaşabilirsiniz.

  Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi için buraya tıklayınız.

  Vergi borcunuzu öğrenmek için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

  • Öncelikle bağlantıya tıklayarak Gelir İdaresi Başkanlığının resmi internet sitesine ulaşın.
  • Ana sayfada yer alan internet vergi dairesi kısmına girin.
  • Giriş bilgileriniz ile sisteme girin. TC kimlik numaranız ve şifreniz gereklidir. Bu kısımda e-devlet kapısı sistemine ait şifrenizi kullanabilirsiniz.
  • Sisteme giriş yaptıktan sonra vergi borcunuzu ilgili alandan sorgulayabilirsiniz.

  Sayfaya doğrudan ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

  İnteraktif Vergi Dairesi için tıklayınız.

  e-devlet Sistemi Üzerinden T.C. ile Vergi Borcu Sorgulama

  e-devlet üzerinden vergi borcunuzu sorgulayabilirsiniz. Bunun için önce sisteme giriş yapmanız gerekir. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak ilgili vergi sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz. Daha sonra T.C. kimlik numaranız ve şifrenizle sisteme giriş yapmalısınız. Sisteme giriş yaptıktan sonra sayfada borcunuz varsa listelenecektir.

  e-devlet vergi borcu sorgulama sayfası için tıklayınız.

  e-devlet sistemini mobil uygulama üzerinden kullanma şansınız vardır. Aşağıdaki bağlantıları kullanarak indirebilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra arama kısmına vergi borcu yazarak vergi borcu sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz.

  Play store üzerinden e-devlet kapısı mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App store üzerinden e-devlet kapısı mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.