İçeriğe geç

Tosla Para Çekme Nasıl Yapılır?

  Tosla hesabınız içinde bulunan parayı çekebilme imkanınız vardır. Böylece parayı nakit olarak kullanabilirsiniz. Tosla para çekme işlemini nasıl yapacağınızı öğrenmek için makalemizden faydalanabilirsiniz. Makalemizde detayları ile anlatılmaktadır.

  Tosla Para Çekme Nasıl Yapılır?

  Tosla para çekme işlemini atm cihazlarından kolayca yapabilirsiniz. Bunun için Akbank’a ait atm cihazlarını kullanabileceğiniz gibi tüm bankaların atm cihazlarınıda kullanabilirsiniz. Akbank ATM cihazları ile nasıl para çekilir bunun için izlemeniz gereken adımlar aşağıda verilmiştir.

  ATM’den nasıl Para Çekilir?

  Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak Akbank atm cihazlarının nerede bulunduğunu sorgulayabilirsiniz. Size en yakın atm cihazını bulabilirsiniz.

  Akbank atm cihazlarının nerede olduğunu sorgulamak için buraya tıklayınız.

  Sonra izlemeniz gereken adımlar ise aşağıdaki gibidir:

  • Tosla hesabınıza girin.
  • Bakiyenize tıklayın.
  • Para Çek kısmına gelin.
  • ATM ile butonuna tıklayın.
  • Çekmek istediğiniz tutarı belirleyin ve yazın. Bu miktar on ve on tlnin katları olmalıdır.
  • Ekrana size özel olarak üretilmiş olan kod görünecektir. Bu kodun adı referans kodudur.
  • Referans kodunu atm cihazına girin.
  • Paranızı çekin.

  ATM cihazına referans kodunu nasıl gereceğinize gelirsek; ATM cihazında bulunan Tosla işlemlerini seçin. Referans kodunu girin ve para çekme işlemini tamamlayın.

  QR kod yardımı ile para çekmekte mümkündür. Bunun için izlenmesi gereken adımlar şöyledir:  Toslayı açın. Giriş sayfasında bulunan “QR işlemleri” butonuna tıklayın. Toslaya girdikten sonra en sağ köşede bulunan ikona da tıklayabilirsiniz. Burada çekmek istenen tutarı gireceğiniz alan gelecektir. Buraya 10 tl ve katları olacak şekilde tutarı girin. ATM cihazında çıkan qr kodu ekrana okutun ve paranızı çekin.

  Hangi ATM’lerden para çekebilirim?

  Tüm Akbank ATM’lerinden ücretsiz para çekebilirsin. Tosla Kart’ın varsa tüm ATM’leri kullanabilirsin. TOSLA’DAKİ PARAMI BANKA HESABIMA NASIL AKTARABİLİRİM? Tosla’daki paranı banka hesabına aktarabilmek için Tosla’na gir ve bakiyene tıkla. “Para Çek” bölümüne gel ve “Hesap ile” butonuna tıkla. Çekmek istediğin tutarı girdikten sonra hesap seçim ekranı gelecek. Tosla’ya eklediğin hesapların burada olacak, hesabını seçip işlemi tamamlayabilirsin. Daha önce hiç hesabını eklemediysen ya da yeni başka bir hesap eklemek istersen “Yeni Hesap Ekle” alanından yeni hesabını kolayca ekleyebilirsin. Yanlış bir hesap eklememeye dikkat et, paranı yanlış birine göndermeni istemeyiz.