İçeriğe geç

41 Kart Bakiye Sorgulama

  41 Kart, Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin sunduğu, ekonomik durumları iyi olmayan ve beslenme malzemelerini alamayacak durumda olan vatandaşlara gıda yardımı yapabilmek için verdiği karttır. Önceleri yardım kolileri olarak verilen yardımlar, artık 41 kart olarak verilmektedir. Karta yüklenen bakiye ile vatandaşlar istedikleri gıda malzemelerini seçebilmektedirler. Bu alışverişi sadece anlaşmalı marketlerden yapabilirler.

  41 Kart Nedir?

  Kocaeli ilinde yaşayan ve yardıma ihtiyacı olan ailelerin başvurması sonucunda, yardıma uygun görülen kişilerin faydalandığı yardım kartıdır. Bu kişilerin belli bir gelir seviyesinin altında kazançlarının olması gerekir. Kartın içinde belli bir tutarda bakiye bulunur. Kartı almaya hak kazanan vatandaşlar bu kart ile birlikte anlaşmalı marketlerden istedikleri gıdaları satın alabilirler. Böylece belediyenin yaptığı yardım kimseyi üzmeden ve incitmeden, onlara tercih hakkı verilecek sağlanmış olur.

  41 Kart Nasıl Alınıyor?

  Öncelikle başvuru yapmanız gerekiyor. Bunun için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çözüm Masasına şu belgeleri vermelisiniz:

  • SGK provizyon,
  • Fakirlik belgesi
  • Nüfus cüzdan fotokopisi

  Bu belgeleri hazırladıktan sonra çözüm masasına teslim edilir. Başvurunuz alındıktan sonra belediyede çalışan uzmanlar evinizi ziyaret eder. Daha sonra görüşlerini ve sizinle ilgili bilgileri Sosyal Yardımlar Değerlendirme Kuruluna sunar. Kurulda başvuru yapan vatandaşın, yardıma ihtiyacı olup olmadığı görüşülür ve bir karara varılır. Yardımın çeşidi ve miktarı kararlaştırılır.

  Başvurunuz hakkında ayrıntılı bilgi almak için 153 numaralı hattı arayabilirsiniz.

  41 Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  41 Kart kullanıcıları bakiyelerini düzenli olarak kontrol etmelilerdir. Alışveriş sırasında bakiyeleri yetersiz kalmaması için ne kadar bakiyeleri kaldığını bilmeleri önemlidir. Kasada zor anlar yaşamamak için 41 Kart Bakiye Sorgulama işlemini şu şekilde yapabilirsiniz:

  • Kasa görevlisine sorarak 41 Kart Bakiye Sorgulama
  • Çağrı merkezini arayarak 41 Kart Bakiye Sorgulama

  Kasa görevlisine sorarak 41 Kart Bakiye Sorgulama

  Anlaşmalı marketlerin kasa görevlisine kartınızın bakiyesini sorabilirsiniz. Size mutlaka yardımcı olacaktır.

  Çağrı merkezini arayarak 41 Kart Bakiye Sorgulama

  Bu sistem ile Büyükşehir Belediyesine bağlı 153 Çağrı Merkezini arayarak 41 kart bakiyenizi sorgulayabilirsiniz. Bunun için;

  • 153’ü arayın.
  • Sosyal Hizmetler için 3’ü tuşlayın.
  • 41 kartınızın ön yüzünde bulunan 16 haneli kart numarasını tuşlayın.

  ‘Akıllı Robot Hizmeti’ olarak adlandırılan bu sistem sayesinde, 41 Kart sahibi olan vatandaşlar, kartlarındaki güncel bakiyeyi 7/24 sorgulayıp, kartlarına yükleme yapılıp yapılmadığını ya da kalan bakiyelerini öğrenebilirler.

  Her iki yöntemle de bakiyenizi sorgulayarak, alışveriş sırasında limitinize göre bir şeyler almanız sağlanır. Bakiye kontrolü yapmak harcamalarınızı kontrol altına almanızı sağlar.