İçeriğe geç

Sancak Kart Bakiye Sorgulama

  Sancaktepe Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşların alışveriş yapabilmeleri için kredi kartı özelliği olan “SANCAKKART” uygulamasını başlattı. Bu kart ile Sancaktepe’de yaşayan yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlar için çıkarılan bu kartlar, daha kolay alışveriş yapmalarına olanak sağlayacaktır. Sancaktepe’de yaşayan ihtiyaç sahibi aileler belediye tarafından tespit ediliyor ve vatandaşlara Sancak Kart veriliyor. Bu kart ile anlaşmalı marketlerden kendileri istedikleri ürünleri alabiliyorlar. Gıda, Temizlik Ürünü gibi tüm temel ihtiyaçlarını almalarına imkan sağlayan Sosyal Destek Kart Sistemidir.

  Sancak Kart Sosyal Yardım Kartının Amacı Nedir?

  Sosyal belediyecilik anlayışına uygun olarak hazırlanan proje kapsamında sosyal yardıma yenilik getirilerek koliler yerine yardım kartları verilmeye başlanmıştır. Yardım kartları birçok ilde kullanılmaktadır. Bu sayede ihtiyaç sahiplerine koli yerine para verilerek ürünleri kendilerinin seçmesi sağlanıyor. Sancak Kart Sancaktepe sınırları içerisinde geçerlidir. Burada yaşayan vatandaşlar faydalanabilir ve anlaşmalı marketlerde kullanılabilir.

  Yardım kartı sayesinde ihtiyaç sahibi aileler rencide edilmeden ve sezme hakkı tanınarak ihtiyaç duydukları ürünlere kavuşabilirler. Bu kart ile kuru gıda, et, süt, kahvaltılık, temizlik ürünleri gibi anlaşmalı marketlerde bulunan bütün ürünler alınabilir.

  Sancak Kartı kullanmanın tek yolu marketlerden alışveriş yapmaktır. Nakit çekme imkanı yoktur. Elektronik eşya, sigara ve alkol ürünleri alınamaz. Anlaşmalı olan Çağrı-Hakmar-Happy Center-Mopaş ve Özkuruşlar Marketlerinde kullanılabilir. Bu marketlerde var olan diğer ürünlerden limitleriniz dahilinde kullanabilirsiniz.

  Sancak Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Sancak Kartınızın bakiyesini bilmeniz önemlidir. Kartınızdaki bakiyeden fazla alışveriş yapmanız durumunda kasada zor anlar yaşayabilirsiniz. Kartınızın limitinin yetmemesi durumunda fazla miktarı kendi cebinizden ödemeniz gerekir. Eğer nakitiniz yoksa bu sizin için zor bir an olabilir. Kartınızın bakiyesini alışveriş öncesi öğrenerek, dikkatli alışveriş yapmanızda fayda var.

  Sancak Kartınız ile alışveriş yaptığınız markette bakiyenizi öğrenebilirsiniz. Bunun dışında bir yöntem yoktur. Çağrı-Hakmar-Happy Center-Mopaş ve Özkuruşlar Marketlerinde kartınızın bakiyesi dahilinde istediğiniz ürünleri alabilirsiniz. Kartınızın bakiyesini alışveriş öncesi yada ödeme sırasında kasa görevlisine sorarak öğrenebilirsiniz. Kasa görevlisi size bakiyenizi söyleyecektir. Bakiyenizi öğrendikten sonra dikkatli bir şekilde limitinizin yeteceği ürünleri alarak sorun yaşamazsınız. Belediye belli dönemlerde bu kartlara yükleme yaparak ihtiyacınızı gidermenizi sağlayacaktır.