İçeriğe geç

Akbil Bakiyesi Sorgulama

  Akbil İstanbul ilinde kullanılan şehir içi toplu taşıma araçlarında ödeme kartı olarak kullanılır. Ön ödemeli bir karttır. Daha önce farklı formatta kullanılan akbil artık akıllı ulaşım kartı olarak kullanılmaktadır. Akbil bakiyesini sorgulamak yolculuk sırasında yetersiz bakiye sorunu yaşamamak için önemlidir. Kalan bakiyeyi sorgulayarak azalması durumunda bakiye yüklemesi yapabilirsiniz. Böylece kolay ulaşımın tadını çıkarabilirsiniz.

  Akbil Bakiyesi Sorgulama

  Ulaşım sırasında sorun yaşamamak adına bakiye sorgulaması yapmak önemlidir. Akbil bakiyesi sorgulama işlemi için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz. Bu yöntemlerin her biri oldukça pratik ve hızlı sonuç almanızı sağlar.

  • İnternet sitesi üzerinden Akbil Bakiyesi Sorgulama
  • Mobil uygulama ile Akbil Bakiyesi Sorgulama
  • NFC sistemi ile Akbil Bakiyesi Sorgulama
  • İstanbul kart dolum noktaları ile Akbil Bakiyesi Sorgulama

  İnternet sitesi üzerinden Akbil Bakiyesi Sorgulama

  Akbilinizde kalan bakiyeyi öğrenmek için bir bilgisayar yada akıllı telefonunuz yardımıyla İstanbul Kart’ın resmi internet sayfasına girmeniz yeterlidir. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak internet sayfasını açın ve sisteme giriş yapın. Sistemden ilgili sayfaya gelerek kart bilgilerinizle kalan bakiyeyi görebilirsiniz.

  İstanbul Kart Bakiye Sorgulama için tıklayınız.

  Mobil Uygulama ile Akbil Bakiyesi Sorgulama

  İstanbulkart mobil uygulamasını kullanarak akbilinizde kalan bakiye miktarını öğrenmeniz mümkündür. Bunun için akıllı telefonunuza uygulama mağazasından İstanbulkart mobil uygulamasını indirin. İndirme işlemi bittikten sonra kullanıcı bilgilerinizle giriş yapın. Artık akbilinizle ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Üstelik bunu zaman ve mekan fark etmeden her yerde her zaman yapabilirsiniz.

  Android için İstanbulkart Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  IOS kullanıcıları için İstanbulkart Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  NFC ile Akbil Bakiyesi Sorgulama

  Gelişen teknoloji ile bakiye sorgulama işlemide kolaylaşmıştır. Akıllı telefonlar aracılığı ile çok pratik bir şekilde bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer telefonunuz NFC uyumlu ise bu özelliği kullanarak Akbil Bakiye Sorgulama yapabilirsiniz. Telefonunuzun NFC özelliğini aktif edip kartınızı okutmanız yeterlidir. Hatta akbilinizi telefonunuza tanımlayıp, telefonunuzu akbil olarak kullanabilirsiniz.

  Akbil kart dolum noktaları ile Akbil Bakiyesi Sorgulama

  Akbil kart dolum noktaları şehrin bir çok yerinde mevcuttur. İstanbul kart dolum noktalarında kartınızı okutarak kolayca Akbil Bakiye Sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.