İçeriğe geç

Akbil Limit Sorgulama

  Akbil limit sorgulama işlemi için neler yapabileceğini merak edenler makalemizden faydalanabilirler. Akbil İstanbul ilinde ödeme aracı olarak kullanılan bir sistemdi. Ancak günümüzde artık akıllı kartlar kullanılmaktadır. Akıllı kartlarada halk arasında akbil denebilmektedir. Akbil limitinizi merak ediyorsanız neler yapabilirsiniz sizin için derledik. Kullanabileceğiniz yöntemler alt başlıkta verilmiştir.

  Akbil Limit Sorgulama

  Şehir içi toplu taşıma araçlarında kullanmak için akbil limitinizi sürekli yeterli seviyede tutmanız gerekir. Aksi durumda ödeme sırasında yetersiz bakiye hatası alırsınız. Bu durumla karşılaşmamak için akbil limitinizi düzenli olarak sorgulamanız gerekir. Sorgulama işlemi için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz.

  • İnternet sitesi üzerinden Akbil Limit Sorgulama
  • Mobil uygulama ile Akbil Limit Sorgulama
  • Kart Okuma Cihazlarından Akbil Limit Sorgulama
  • NFC sistemi ile Akbil Limit Sorgulama
  • İstanbul kart dolum noktaları ile Akbil Limit Sorgulama

  İnternet sitesi üzerinden Akbil Limit Sorgulama

  Akbilinizde kalan bakiyeyi öğrenmek için bir bilgisayar yada akıllı telefonunuz yardımıyla İstanbul Kart’ın resmi internet sayfasına girmeniz yeterlidir. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak internet sayfasını açın ve sisteme giriş yapın. Sistemden ilgili sayfaya gelerek kart bilgilerinizle kalan bakiyeyi görebilirsiniz.

  İstanbul Kart Bakiye Sorgulama için tıklayınız.

  Mobil Uygulama ile Akbil Limit Sorgulama

  İstanbulkart mobil uygulamasını kullanarak akbilinizde kalan bakiye miktarını öğrenmeniz mümkündür. Bunun için akıllı telefonunuza uygulama mağazasından İstanbulkart mobil uygulamasını indirin. İndirme işlemi bittikten sonra kullanıcı bilgilerinizle giriş yapın. Artık akbilinizle ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Üstelik bunu zaman ve mekan fark etmeden her yerde her zaman yapabilirsiniz.

  Android için İstanbulkart Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  IOS kullanıcıları için İstanbulkart Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  Kart Okuma Cihazlarından Akbil Limit Sorgulama

  Toplu taşıma araçlarında bulunan kart okuma cihazlarına ödeme amacıyla kartınızı tuttuğunuzda hem ödemeyi yaparsınız hem de ekranın altında kalan bakiyeniz yazar. Bu şekilde öğrenebilirsiniz.

  NFC ile Akbil Limit Sorgulama

  Eğer telefonunuz NFC uyumlu ise bu özelliği kullanarak Akbil Bakiye Sorgulama yapabilirsiniz. Telefonunuzun NFC özelliğini aktif edip kartınızı okutmanız yeterlidir. Hatta akbilinizi telefonunuza tanımlayıp, telefonunuzu akbil olarak kullanabilirsiniz.

  Akbil kart dolum noktaları ile Akbil Limit Sorgulama

  İstanbul kart dolum noktalarında kartınızı okutarak kolayca Akbil Bakiye Sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.