İçeriğe geç

Ankarakart Bakiye Sorgulama

  Başkentimiz Ankara’da yaşayan vatandaşlar toplu taşıma araçlarından faydalanmak için Ankarakart kullanmaktadırlar. Bu kart ile toplu taşıma aracına binerken kolay ve sorunsuz şekilde ödemelerini gerçekleştirebilmektedirler. EGO tarafından takibi yapılan Ankarakart, Ankaralı vatandaşlar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Vatandaşlar kendilerine uygun olan kart seçeneğini seçerek satın aldıktan sonra yükledikleri bakiye ile şehir içi ulaşımdan faydalanabilirler.

  Ankarakart’ta bulunan bakiyenin sık sık sorgulanması gerekir. Bakiyenin ulaşım bedeline yetmemesi durumunda, yetersiz bakiye hatası alarak ulaşımdan faydalanamazsınız. Bu yüzden her zaman yeterli bakiye bulundurmak faydalı olacaktır.

  Ankarakart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  • İnternet Sitesi Online İşlemler Sayfasından Ankarakart Bakiye Sorgulama
  • Mobil Uygulama ile Ankarakart Bakiye Sorgulama
  • Ankara Saha Ödeme Cihazlarından Ankarakart Bakiye Sorgulama
  • Ankara Üye İşyerleri ile Ankarakart Bakiye Sorgulama

  İnternet Sitesi Online İşlemler Sayfasından Ankarakart Bakiye Sorgulama

  Ankara Kart bakiyenizi internet sitesi üzerinden sorgulamanız mümkündür. Bunun için EGO Genel Müdürlüğünün kurumsal internet sitesine girmeniz gerekir.  Şu adımları izleyerek Ankarakart bakiyenizi sorgulayabilirsiniz:

  • www.ankarakart.com.tr adresini internet tarayıcınızda açın. Sonra bilgileriniz ile üye girişi yapın.
  • Giriş yaptıktan sonra ‘Online İşlemler’ menüsüne tıklayın. Ankarakart bakiyenizi bu kısımda görebilirsiniz.

  Ankarakart bakiyenizi takip ederek vaktinde bakiye yükleme yaparsanız, ulaşım sırasında aksaklık yaşamazsınız. Bu yüzden mutlaka bakiyenizi takip edip, yeterli bakiye olduğuna emin olunuz.

  Mobil Uygulama ile Ankarakart Bakiye Sorgulama

  AnkaraKart & N Kolay Ankara mobil uygulamasını akıllı telefonunuza indirdikten sonra üyelik bilgileriniz ile birlikte giriş yapıp, bakiye bilginize ulaşabilirsiniz. Mobil uygulama için önce aşağıdaki bağlantılardan telefonunuza uygun olanı indirebilirsiniz.

  App Store üzerinden Ankarakart mobil uygulamasını indir

  Play Store üzerinden Ankarakart mobil uygulamasını indir

  İndirip, sisteme giriş yaptıktan sonra kartınızı uygulamaya kayıt ederek tanımlamalısınız. Tanımlama işleminden sonra uygulama ekranında Ankarakart bakiyeniz görünecektir.

  Ankara Saha Ödeme Cihazlarından Ankarakart Bakiye Sorgulama

  Ankara’da metro istasyonlarında bulunan Smart Banko ve Aktif Banko ismiyle geçen, saha ödeme cihazlarından Ankarakartınızın bakiyesini görebilirsiniz. Bütün metro istasyonlarında saha ödeme cihazları vardır. Bu cihazlardan sorgulama ve bakiye yükleme işleminizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Tam kart satın alarak, bu karta bakiye yükleyebilirsiniz.

  Ankara Üye İşyerleri ile Ankarakart Bakiye Sorgulama

  Ankara’da bulunan EGO ile anlaşmalı üye iş yerleri mevcuttur. Bu işyerlerinden Ankara kartınızın bakiyesini kolaylıkla sorgulayabilirsiniz. Ayrıca bakiye yükleme işlemi de gerçekleştirebilirsiniz.