İçeriğe geç

Ankarakart Nedir?

  AnkaraKart, şehir içi toplu ulaşımda kullanılan akıllı ulaşım kartıdır. Bu kartı yolculukta ve her an yanınızda taşımanız gerekir. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin bünyesinde çalışan EGO’ya bağlı tüm toplu taşıma araçlarında bu kart kullanılarak ödeme yapılır. Temassız ve akıllı kartlardır.

  AnkaraKart nasıl kullanılır?

  AnkaraKart’ın kullanımı son derece hızlı ve kolaydır. Ankarakartınızı kullanmak için kart okuma cihazlarına yaklaştırmanız yeterlidir. Ödeme işleminiz anında gerçekleşir ve geçersiniz. Üstelik kartınızda kalan bakiyenizi ekranda görebilir ve bakiye takibinizi kolayca yapabilirsiniz.

  AnkaraKart’ı nerelerde kullanabilirim?

  AnkaraKart’ı EGO otobüsleri ile Metro ve Ankaray’da dâhil olmak üzere EGO’ya bağlı tüm toplu taşıma araçlarında kullanabilirsiniz. Bu toplu taşıma araçlarında ödeme sadece Ankarakart ile yapılır.

  AnkaraKartın Kullanım Süresi ve Kullanım Zamanı Var mıdır?

  Böyle bir zaman kısıtlaması yoktur. AnkaraKart’ınızı EGO’ya bağlı toplu taşıma araçlarının hizmet verdiği her gün ve her saat dilediğiniz an kullanabilirsiniz. Bakiye yüklediğiniz sürece kartınızı kullanabilirsiniz. Bir süre kullanmadığınız kartınızı bakiye varsa tekrar kullanabilirsiniz. Aktifleştirmek için işlem yapmanıza gerek yoktur.

  AnkaraKart Para Yükleme – Bakiye Yükleme Nasıl Yapılır?

  AnkaraKartınıza düzenli olarak bakiye yüklemeniz önemlidir. Bakiye yükleme işlemini şu seçeneklerden birisi ile yapabilirsiniz:

  • EGO mobil uygulaması ile istediğiniz her yerden bakiye yükleyebilirsiniz.
  • Gişelerde kolayca bakiye yükleme işleminizi yapabilirsiniz.
  • Bayilerde oldukça pratik bir şekilde bakiye yükleme yapabilirsiniz.
  • Smart veya MiniBanko cihazlarında kendiniz bakiye yükleyebilirsiniz. Cihazlarda sıra bekleme sorunu olmadan kolayca bakiyenizi yükleyebilirsiniz.

  Ankara kartınıza para yükleme işlemini bu dört yolla yapabilirsiniz. Bakiyenizin yeterli olup olmadığını görmek önemlidir. Bunun için sorgulama işlemi yapmanız gerekir.

  Ankarakart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Ankarakart’ta bulunan bakiyenin sık sık sorgulanması gerekir. Bakiyenin ulaşım bedeline yetmemesi durumunda, yetersiz bakiye hatası alarak ulaşımdan faydalanamazsınız. Ulaşım sırasında bu durumu yaşamak istemezsiniz. Bu yüzden her zaman yeterli bakiye bulundurmak faydalı olacaktır. Aşağıdaki yöntemlerden uygun olanı seçerek bakiye sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

  • İnternet Sitesi Online İşlemler Sayfasından Ankarakart Bakiye Sorgulama
  • Mobil Uygulama ile Ankarakart Bakiye Sorgulama
  • Ankara Saha Ödeme Cihazlarından Ankarakart Bakiye Sorgulama
  • Ankara Üye İşyerleri ile Ankarakart Bakiye Sorgulama