İçeriğe geç

Anne Kart Nedir?

  İstanbul ilinde yaşayan 0-4 yaş arası çocuk sahibi olan annelere İstanbul Büyükşehir Belediyesi ulaşımda kolaylık sağlamıştır. 0-4 yaş arası çocuk sahibi anneler ulaşımdan ücretsiz olarak faydalanabilirler. Bu kolaylık anneler için İBB tarafından sunulmaktadır. Anne Kart alarak kolay bir şekilde ulaşımdan ücretsiz faydalanabilirsiniz.

  Anne Kart içine yüklenen bakiye kadar ücretsiz yolculuk yapılabilir. Ancak bu özelliğin dışında bir imkan daha sunulmuştur. Anne Karta bakiye yüklenmesi durumunda; Beltur, BNB (bisiklet), Sosyal Tesisler, İspark, İsper, Migros, A101, Hamidiye Otomatları ve İtaksi gibi sosyal alanlarda Anne Kartı kullanılabilir. Anne Kart ile harcamalar ve ödemeler yapılabilir. Yüklenen bakiyeyi buralarda istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Size ön ödemeli kart kullanma imkanı sunulmuş olur. Anne Kart almak isteyen kişiler başvuru yaparak kartlarını alabilirler. Başvuru için yapılması gereken ve aranan kriterler makalemizin devamında verilmiştir.

  Anne Kart Kullanmak İçin Ne Yapılır?

  İstanbul Büyükşehir Belediyesinin sağlamış olduğu ücretsiz ulaşım imkanından faydalanmak isteyen anneler anne kart almak için başvuru oluşturabilirler. Anne Kart aldıktan sonra metro, metrobüs, vapur, tren gibi toplu taşıma araçlarını ücretsiz kullanabilirler. Anne Kart almak için annelerin yapması gerekenler şu şekildedir:

  Online Platformdan Anne Kart Başvurusu

  Öncelikle başvuru oluşturmak isteyen annelerin 0-4 yaş arasında çocuklarının olması gerekir. Bu kriter karşılanıyorsa;

  • Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak online başvuru sayfasına ulaşın.

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Anne Kartı almak için buraya tıklayınız.

  • Sayfada bulunan Şimdi Başvur butonuna tıklayın.
  • Karşınıza gelen forma telefon numurasını girerek başvuruya devam edin.
  • Online başvuru sırasında sizden istenen tüm bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurun.
  • Böylece anne kart için başvuru oluşturmuş olursunuz.

  Anne Kartlarda 150 kontör bulunmaktadır. Bu kontörler bitene kadar ulaşımdan faydalanmak mümkündür. Online başvuru yapanlar katlarını İstanbulkart Başvuru Merkezlerinden alabilirler. İstanbul kart başvuru merkezlerine ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

  İstanbul Kart başvuru noktaları için buraya tıklayınız.

  İstanbul Kart Başvuru noktalarından Anne Kart Başvurusu

  Anne Kart için İstanbulkart başvuru noktalarına gidebilirsiniz. İstanbulkart başvuru merkezlerine ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

  İstanbul Kart başvuru noktaları için buraya tıklayınız.

  Bağlantıda başvuru merkezlerinin çalışma saatlerine ve adres bilgilerine ulaşabilirsiniz.