İçeriğe geç

Anne Kartı Nasıl Alınır?

  Anne Kart İstanbulda hizmete sunulan bir ulaşım kartıdır. İstanbullu annelerin kullanabileceği güzel bir imkandır. 0-4 yaş arasında çocuğu olan anneler belediyenin sunduğu kontör miktarı kadar ücretsiz olarak şehir içi toplu taşıma araçlarından faydalanabilmektedir. Anne Kart kullanmak için İstanbul ilinde yaşamak ve TC vatandaşı olmak gerekir. Bu kriterlere uyan anneler anne kart alabilir. Anne Kartlarda 150 kontör bulunmaktadır. Bu miktar bitene kadar İstanbul ilinde şehir içi toplu taşıma araçlarında ulaşımdan ücretsiz olarak faydalanılabilir. İstanbul Anne Kart ulaşım dışında bakiye yüklemesi yapılarak ön ödemeli kart olarak kullanılabilir. Belediyenin belirlediği yerlerde ödeme aracı olarak kullanmak mümkündür. Anne Kartta yüklü olan kontör dışında kart kullanıcılarının yükleyeceği miktarlarda alışveriş yapma imkanı vardır.

  Anne Kartı Nasıl Alınır?

  Anne Kart almak isteyen bireyler bunun için online platformu kullanarak başvuru oluşturabilirler. Başvuru sonrası Anne Kartlarını almak için İstanbulkart başvuru merkezlerine gidebilirler. Eğer başvuru sırasında belirtirlerse Anne Kartlarını kargo ile adreslerine gönderilmesini sağlayabilirler. Anne Kart almak için online platform üzerinden başvuru formunun doldurulması gerekir. İzlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

  • Öncelikle aşağıdaki bağlantıya tıklayarak online başvuru sayfasına ulaşın.

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Anne Kartı almak için buraya tıklayınız.

  • Sayfada bulunan Şimdi Başvur butonuna tıklayın.
  • Telefon numaranızı girip ilerleyin ve sizden istenen tüm bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girin.
  • Belediye tarafından belirlenmiş olan kart başvuru ücretini kredi kartınız yardımıyla ödeyin.
  • Anne Kart başvurunuz bu şekilde tamamlanmış olur.
  • Başvuru sırasında tercih etmenize bağlı olarak İstanbul Kart Başvuru merkezlerine giderek yada adresinize kargolanmasını isteyerek anne kartınızı alabilirsiniz.

  Anne Kartınızı alabileceğiniz başvuru noktaları için aşağıdaki bağlantıyı kullanarak ulaşım bilgilerine ulaşabilirsiniz.

  İstanbul Kart başvuru noktaları için buraya tıklayınız.

  Başvuru merkezlerinin çalışma saatlerine dikkat ederek kartınızı almaya gidebilirsiniz.

  Kayıp ve Yenileme Durumunda Ne Yapılır?

  Anne Kartının yenilenmesi gerekiyorsa yada kayıp olduysa size en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezi’ne giderek yeniden başvuru yapılması gerekir. Bu sırada yanınızda kimlik belgesi ve fotoğraf götürmelisiniz. Kartınızı alırken kart ücretini ödemeniz gerekir. Bu şekilde yeniden Anne Kart alabilirsiniz.