İçeriğe geç

Aykart Öğretmen Kartı Nasıl Alınır?

  Aykart öğretmen kartı indirimli karttır. Öğretmen ve öğrencilere verilen bir haktır. Milli Eğitim Bakanlığı ve Yüksek Öğretim Kurulu bünyesinde eğitim gören öğrenciler ve çalışan öğretmenler ve bazı özel durumlarda öğretmen olarak kabul gören kişiler bu haktan faydalanabilirler. Şehir içi toplu taşıma araçlarında indirimli kart kullanabilirler. Aykart indirimli kart ile Aydın ilinde şehir içi toplu ulaşım araçlarında indirimli ödeme yapılabilir. Öğretmen olup bu haktan faydalanabilecek olan kişiler makalemizin devamından faydalanarak nasıl alabileceklerini öğrenebilirler.

  Aykart Öğretmen Kartı Nasıl Alınır?

  İndirimli Aykart almak için iki yöntem kullanılabilir. Oldukça kolaydır. Bu iki seçenekten birisini seçip indirimli Aykart alabilirsiniz.

  • Aykart Başvuru Noktalarından Aykart Öğretmen Kartı Alma
  • Online Olarak Aykart Öğretmen Kartı Alma

  Bazı koşullar vardır. Bunları karşılıyorsanız yukarıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz. Koşullar şu şekilde sıralanabilir:

  • Kurum müdürlüklerince (MEB, YÖK) onaylanmış kimlik bilgileri bulunan öğretmen görev yeri belgesi aslının alınması gerekir.
  • Son 6 ay içinde çekilmiş 1 adet vesikalık fotoğraf gereklidir.
  • Başvuru sırasında ödenecek bir tutar vardır. Güncel tutarı kartı alırken öğrenebilirsiniz.

  Aykart Başvuru Noktalarından Aykart Öğretmen Kartı Alma

  Aykart için oluşturulmuş olan başvuru noktalarına gerekli belgeler ile birlikte giderek indirimli öğretmen Aykartı alabilirsiniz. Gidebileceğiniz başvuru ve yükleme noktalarının nerede olduğunu bulmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.  Bağlantıya tıkladıktan sonra çıkan listeden bulunduğunuz ilçeye göre adres ve iletişim bilgilerini görebilirsiniz.

  Aykart Başvuru ve Yükleme Noktaları için tıklayınız.

  Online Olarak Aykart Öğretmen Kartı Alma

  Online başvuru oluşturmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Formu doldurduktan sonra onaylayarak başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

  Online İndirimli Aykart başvurusu için buraya tıklayınız.

  Kayıp ve Çalıntı Durumunda Nasıl İndirimli Aykart Alınabilir?

  Aykartınızını kaybettiyseniz, çalındıysa yada buna benzer bir durum varsa aşağıdaki numarayı arayarak bu konuda bilgi vermeniz gerekir. Kartınızın elinizde olmadığını belirtmezseniz ve farklı birisi kullanırsa hakkınızda usulsüz kullanım nedeniyle ceza kesilir. Bu cezayı ödemek durumunda kalırsınız.

    444 40 09

  Bilgi verildikten sonra başvuru merkezinden yeniden kart alabilirsiniz. Kartınızın bozulması durumunda yenileme imkanınız vardır. Herhangi bir nedenle bozulmuş, kırılmış olan kartınızı yenisi ile değiştirebilirsiniz. Bu işlem için bir miktar yenilem ücreti vermeniz gerekir.