İçeriğe geç

Bal Kart Bakiye Sorgulama

  Balkart Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Balıkesir Toplu Taşıma A.Ş’nin birlekte yürüttüğü sistemdir. İndirimli ve ücretsiz seçenekleri olan balkart ile vatandaşların otobüslere binip ödeme yapmaları daha pratik hale gelmiştir. Belediye ise bu kartların usulüne uygun bir şekilde kullanımını sağlamakla mükelleftir. Ücretsiz kartların gerçek hak sahiplerine ulaştığından emin olmak için bir takım önlemler almaktadır. Ücretsiz kartlar ile ayrıca sosyal destek de sağlamış olmaktadır.

  Seyahat kartları olarakta geçen balkartlara daha önce bakiye yüklemeniz gerekiyor. Eğer bakiyeniz yeterli gelmezse otobüse binemezsiniz. Böyle bir sıkıntı yaşamamak için daha önce sorgulama yapmanızda fayda vardır. Sorgulama yapabileceğiniz seçenekleri sizler için aşağıda sıraladık.

  Bal Kart Bakiye Sorgulama

  Balkartların bir binişlik, iki binişlik, ücretsiz ve indirimli şeklinde seçenekleri mevcuttur. Balkartınızda ne kadar bakiye kaldığını öğrenmek için aşağıdaki seçeneklerden size en uygun olanı kullanabilirsiniz.

  • Mobil Uygulama ile Bal Kart Bakiye Sorgulama
  • Balıkesir Belediyesi İnternet Sayfasından Bal Kart Bakiye Sorgulama
  • Balıkesir Ulaşım İnternet Sayfasından Bal Kart Bakiye Sorgulama

  Mobil Uygulama ile Bal Kart Bakiye Sorgulama

  Mobil uygulamayı kullanabilmek için önce aşağıdaki linkten Baltus Mobil uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Daha sonra Balkart Sorgula veya Yükle kısmından Balkartınızın idsi yada kimlik numaranızla sorgulama yapabilirsiniz.

  Baltus Mobil Uygulamasını İndirmek için tıklayınız.

  Balıkesir Belediyesi İnternet Sayfasından Bal Kart Bakiye Sorgulama

  www.baltus.balikesir.bel.tr internet sayfası üzerinden sorgulama yapmak için Balkart Sorgulama / ₺ Yükleme sayfasına girmeniz gerekiyor. Burada Balkart Numarası yada Tc kimlik numaranız ile sorgulama yapabilirsiniz.

  Belediye internet sayfasından Balkart Bakiye Sorgulamak için tıklayınız.

  Balıkesir Ulaşım İnternet Sayfasından Bal Kart Bakiye Sorgulama

  www.balikesirulasim.com.tr internet sayfasına girdikten sonra sağ tarafta karşınıza çıkan Bakiye Yükleme/ Sorgulama butonuna basarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz. Ayrıca adresi aşağıda sizinle paylaşıyoruz. Oraya tıklayarak da Balkart Bakiye Sorgulama sayfasına gidebilirsiniz. Gelen forma

  Balıkesir Ulaşım internet sayfasından Balkart Bakiye Sorgulamak için tıklayınız.

  Balkart Dolum Noktaları Nerededir?

  Balkart Dolum Noktaları için aşağıdaki linklere tıklayarak bilgi alabilirsiniz. Yaşadığınız şehri seçerek size en yakın Balkart Dolum noktasını anında öğrenebilirsiniz.

  Balıkesir Ulaşım internet sayfası üzerinden dolum noktalarını öğrenebilmek için tıklayınız.

  Balıkesir Belediyesi internet sayfası üzerinden dolum noktalarını öğrenebilmek için tıklayınız.