İçeriğe geç

Bursa Otobüs Uygulaması

  Burulaş tarafından hizmete sunulan Bursa Otobüs Uygulaması asıl ismiyle Bursakart Mobil Bursa ilinde toplu taşıma araçlarına dair kolaylıklar sunmaktadır. Bu hizmetleri kısmen şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Kart Bakiye Sorgulama
  • Online Dolum
  • Online Vizeleme
  • Karekod Bilet
  • Otobüsüm Nerede?
  • Nasıl Giderim?
  • NFC Tekli Mobil Bilet
  • Nasıl Giderim?

  İçindekiler

  Bursa Otobüs Uygulamasında Ne Hizmetler var?

  Bursa otobüs uygulamasında var olan hizmetlerden birkaçını sizin için derledik. Bu hizmetleri kullanarak kolay ulaşımın tadını çıkarabilir, zor durumlardan pratik bir şekilde kurtulabilirsiniz.

  Kart Bakiye Sorgulama

  Bursa Otobüs Uygulamasını indirerek kartınızda ne kadar bakiye var anında öğrenebilirsiniz. İçindeki bakiye yeterli değilse toplu taşıma aracına binmeden önce önlem alabilirsiniz. Bursakart Mobil uygulaması ile bakiye sorgulama fonksiyonunu kullanarak kart numaranız ile hızlı bir şekilde bakiye sorgulama yapabilirsiniz.

  Online Dolum

  Bursakartınıza online olarak bakiye yükleme yapmak için mobil uygulamayı kullanabilirsiniz. Yada ailenizden birisi yolda ve bakiyesi bitmiş durumda, kart numarasını girerek kolay ve hızlıca bakiye yükleyebilirsiniz. Yani ister kendi kartınıza ister başkasının kartına dakikalar içinde bakiye yükleme yapabilirsiniz. Kartınıza dolum yapmak için bir yere gitmenize gerek kalmaz. Bulunduğunuz mekanda istediğiniz an, istediğiniz kadar bakiye yükleyebilirsiniz.

  Online Vizeleme

  Eğer öğrenciyseniz ve öğrenci kartınızın vizesini yapmanız gerekiyor. Bunun için Bursakart mobil uygulamayı kullanabilirsiniz. Bursakart mobil uygulamayı açarak online vizeleme bölümüne girmeniz yeterlidir. Bu sayede dışarı çıkmanıza gerek kalmadan vizeleme işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

  Otobüsüm Nerede?

  Otobüs beklerken hangi otobüsün kaç dakika sonra durağa geleceğini bilmek isterseniz bu modül tam size göre. Otobüsüm Nerede kısmına girerek gerçek zamanlı olarak otobüsünüzün nerede olduğunu görebilirsiniz. Bu sayede durakta fazla beklemenize gerek kalmaz ve sizin için en uygun zamanda gelen otobüsü seçerek binebilirsiniz.

  Nasıl Giderim?

  Bursa iline yeni gelmiş yada her yerini tam olarak bilmeyen birisi olabilirsiniz. Gitmek istediğiniz yere toplu taşıma araçları ile nasıl gideceğinizi Bursakart Mobil uygulamasından Nasıl Giderim? kısmına girerek öğrenebilirsiniz. Bunun için Nasıl Giderim fonksiyonuna girerek nereye gideceğinizi yazmanız yeterli olacaktır.

  NFC Tekli Mobil Bilet

  Kullan-at bilet almak isteyip yakında bayi yada kiosk bulamayanlar için mobil uygulamada kolay bir çözüm var. Bursakart Mobil uygulamanızı kullanarak NFC veya QR kodlu kullan at bilet alabilirsiniz. Böylece toplu taşıma araçlarına binebilirsiniz. Hatta QR kod bilet alarak bunu istediğiniz kişiye gönderebilirsiniz.

  Bursa Otobüs Uygulamasını Nasıl İndirebilirim?

  Aşağıdaki uygulama mağazalarından size uygun olana girerek Bursakart mobil uygulamasını indirebilir, size sunulan hizmetleri kullanabilirsiniz.

  Size uygun olan uygulama mağazasına aşağıdaki adreslerden giriş yapabilirsiniz.

  Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bursakart.burulas

  IOS: https://apps.apple.com/us/app/bursakart-mobil/id1524284887