İçeriğe geç

Çiçeksepeti Gönderi Takibi

  Çiçek sepeti siparişini verdikten sonra ürünün gönderim tarih ve asastini değiştirmek isterseniz sipariş hazırlanma aşamasına geçmeden satıycıyla iletişim kurmanız gerekir. Yada iletişim kanallarını kullanarak çiçek sepeti müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz. Bize ulaşın sayfasından kolayca ulaşabilirsiniz. Ancak ürününüz gönderilmişse herhangi bir müdahale yapılamaz. Eğer gönderim adresini değiştirmek istiyorsanız yine aynı yöntemleri kullanarak bu konuda yardım isteyebilirsiniz. Ürünün gönderilmemiş olması önemlidir. Gönderimi yapılmış olan ürünler için değişiklik yapılamaz.

  Çiçeksepeti Gönderi Takibi

  Çiçek sepetinden sevdiklerinize özel günlerinde çiçek yada hediye gönderebilirsiniz. Aynı gün çiçek gönderim hizmeti ile özel günler için kurtarıcı olabilmektedir. Eğer isminiz görünmeden bir gönderim yapmak istiyorsanız sipariş sırasında satın alma adımında kart mesajı bölümüne geldiğinizde İsimsiz Gönder seçeneğini seçebilirsiniz. Bu şekilde kartın üzerinde isminiz yazmaz.

  Sevdiğiniz birine çiçek yada farklı bir ürün gönderdikten sonra takibini yapabilirsiniz. Çiçek sepeti gönderi takibi yapabilmek için izlemeniz gereken adımlar şöyledir:

  • Öncelikle çiçeksepeti.com internet sitesine girin.
  • Sonra üyelik bilgileriniz ile sisteme giriş yapın.
  • Siparişlerim bölümüne girin.
  • Siparişlerim bölümünde vermiş olduğunuz sipariş hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.
  • Siparişinizin verildiği tarih fiyat bilgisi, ne zaman kargoya verileceği bilgisi, kargoya verildiyse nerede olduğu gibi bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
  • Satıcıya özel mesaj gönderebilirsiniz.
  Sipariş verip vermediğinizi, sipariş detaylarını bu şekilde görebilirsiniz. Ayrıca kargo takibini bu bölümden kolayca yapabilirsiniz.

  Eğer çiçek sepeti mobil uygulamasını kullanıyorsanız yine bu adımları izleyerek gönderi takibini yapabilirsiniz.

  Gönderi Geldiğinde Alıcı Evde Yoksa Ne Yapılır?

  Alıcı yerinde yoksa ona ulaştırabilecek kişilere isim ve imza alınarak teslim edilir. Siparişi teslim alan kişinin bilgileri göndericiye ulaştırılır. Bu bilgi mesajı sms yada e-posta göndererek yapılır. Resmi kurumlarda ise oranın kurallarına göre işlem yapılır. Kargo ile gönderilen siparişlerde ise kargo görevlisi en yakın kargo şubesine teslim eder. Size bir not bırakır. Böyle bir durumda kargoyu 3 gün içinde şubeden almak gerekir. Yoksa ürün çiçek sepetine iade olarak geri gönderilir. Ancak genelde böyle sorunlar çıkmaz. Ürün alıcıya vaktinde ve sorunsuz bir şekilde ulaşır. Kargo ile gönderilen ürünlerde ise alıcının şubeye gitme konusunda acele etmesi önemlidir.