İçeriğe geç

DASK Adres Kodu Sorgulama (NVİ)

  Adres kodu sorgulaması için online yöntemleri kullanabilirsiniz. DASK (Doğal Afet Sigortaları Kurumu ) adres kodu sorgulama işlemi için Nüfus İşleri Müdürlüğüne gitmenize gerek kalmadan internet sitesini kullanarak sorgulama yapabilirsiniz. NVİ üzerinden adres kodu sorgulama işlemi oldukça kolay hızlı ve pratiktir.

  DASK (Doğal Afet Sigortaları Kurumu ) Adres Kodu Sorgulama (NVİ)

  Adres kodunuzu öğrenmek için Nüfus Müdürlüğü resmi internet sitesinde bulunan Adres Kayıt Sistemini kullanabilirsiniz. Bu şekilde sistem üzerinden DASK (Doğal Afet Sigortaları Kurumu ) adres kodunuzu öğrenebilirsiniz. Ayrıca Nüfus Müdürlüklerine başvurarak öğrenmeniz de mümkündür.

  Öncelikle aşağıdaki bağlantıya tıklayarak adres kodunuzu öğrenebileceğiniz internet sitesine ulaşabilirsiniz. Daha sonra sistem üzerinden adres kodunuzu araştırabilirsiniz.

  Adres kodunuzu öğrenmek için buraya tıklayınız.

  Adres kodunuzu öğrenebilmeniz için bağlı bulunduğunuz il, ilçe, köy ve mahalle bilgilerinizi girmeniz gerekir. Tüm bu bilgileri doğru bir şekilde sisteme girerseniz adres kodunuza ulaşabilirsiniz.

  Adım adım anlatmak gerekirse;

  DASK Nedir?

  2000 yılında hizmete giren DASK yani Doğal Afet Sigortaları Kurumu, zorunlu deprem sigortası uygulamasıyla hayatımıza girmiştir. Uygulama ve yönetimi DASK (Doğal Afet Sigortaları Kurumu ) tarafından yapılır. Kamu kuruluşudur. Zorunlu deprem sigortası yaşadığımız binada deprem olması durumunda meydana gelen zararların karşılanması için vardır. Deprem öncesinde alınan önlemler ile deprem olması durumunda kişilere hizmet ve yardım gönderilmesini kolaylaştırmak amaçlanmıştır.

  • DASK (Doğal Afet Sigortaları Kurumu) kapmasında bulunan konutlara ödenebilir seviyede primler belirlenir ve depreme karşı güvence altına alınması sağlanır.7
  • Yurt içinde risk paylaşımı sağlanır.
  • Deprem hasarlarının ülkeye ve kişilere getireceği mali yükümlülüğün sigorta yoluyla farklı alanlara dağıtılması
  • Devletin depremlerden ve sonrası ortaya çıkan mali sıkıntılardan biraz daha az etkilenmesinin sağlanması
  • Deprem durumunda devletin mali yükünün vatandaşa yansımasının engellenmesini sağlamak
  • Sigorta sistemi ile sağlıklı yapıların üretiminin teşvik edilmesinin sağlanması

  Bu gibi amaçlarla hizmete girmiştir.

  DASK (Doğal Afet Sigortaları Kurumu ) ile ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.