İçeriğe geç

Denizli Kart Hes Kodu

  Dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecinde alınan tedbirlerden birisi de hes kodu uygulaması olmuştur. Bu uygulama ile vatandaşlar toplu ulaşım kartlarına hes kodlarını tanımlamak zorundadırlar. Böylece sağlık bakanlığı tarafından verilen bu kod ile ulaşım esnasında temaslı yada hasta kişiler ile karşılaşma oranınız en aza indirilmiştir. Hes kodu hasta kişilerin karantinada kalması için getirilmiştir. Bir çok kurum kuruluş ve avmlerde bu kod ile giriş yapılmaktadır.

  Denizli Kart Hes Kodu Nasıl Tanımlanır?

  Denizli Kart’a HES kodu eşleştirme işlemi çok kolaydır. Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım AŞ. bunun için kolay bir yöntem getirdi. Bunun için yapmanız gerekenler şu şekildedir:

  • Öncelikle hes.denizli.bel.tr adresine giriş yapın.
  • Daha sonra karşınıza çıkan ekranda bulunan denizli kart numarası, kart sahibinin hes kodu, kart sahibinin T.C. kimlik numarası, kart sahibinin adı soyadı bilgilerini eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurun.
  • Sonra onaylanması gereken alanları onaylayın.
  • En son ‘HES kodunu kaydet’ düğmesine basın.

  Artık HES kodunuzu Denizli Kartınız ile eşleştirmiş oldunuz.

  Bu işlemi cep telefonu, tablet ya da bilgisayar ile kolayca gerçekleştirebilirsiniz. HES kodu eşleştirme işleminden önce HES kodunu almanız gerekir. Bunun için Sağlık Bakanlığının Hayat Eve Sığar uygulamasından faydalanabilirsiniz.

  HES Kodu Eşleştirme için Denizli Belediyesinin Yaptığı Kolaylıklar

  Denizli Büyükşehir Belediyesi vatandaşların HES kodlarını kolayca eşleştirmeleri için birçok kolaylık sağlamıştır. Bunun için otobüsler, duraklar, kart dolum merkezleri ve kiosklara hes.denizli.bel.tr adresine ulaşacak karekodlar yerleştirildi. Vatandaşlar akıllı telefon ya da tabletleriyle karekodu okutarak hes.denizli.bel.tr adresine erişim sağlayabilecek, burada gerekli bilgilerini tanımladıktan sonra Denizli Kartlarına HES kodları eşleşmiş olacaktır.

  Pandemi sürecinde vatandaşların virüsten korunması için alınan bu karar ile karantinada olması gereken insanlar toplu ulaşımdan faydalanamayacak ve hastalığın yayılmasının önüne geçilecek.

  HES (Hayat Eve Sığar) Kodu Nasıl Alınır?

  Denizli kartınıza HES kodunuzu eşleştirmeden önce HES kodunuzu almanız gerekir. Elinizde HES kodunuz yoksa size sunulan seçeneklerden istediğiniz ile kodunuzu kolayca alabilirsiniz. HES (Hayat Eve Sığar) kodu almak için birkaç yöntem mevcuttur. Bu yöntemler şu şekildedir.

  • Hayat Eve Sığar Uygulaması ile HES (Hayat Eve Sığar) Kodu Alma
  • E-devlet ile HES (Hayat Eve Sığar) Kodu Alma,
  • SMS ile HES (Hayat Eve Sığar) Kodu Alma

  Bu yöntemlerin detaylı anlatımı için buraya tıklayınız.