İçeriğe geç

İzmirimkart HES Kodu Eşleştirme

  Korona virüs salgını sonrası başvurulan korunma yöntemleri arasında vatandaşlara HES kodu verilmesi vardı. Bu kod hayat eve sığar kampanyası kapsamında Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenmekte ve verilmektedir. Bu kod ile vatandaşların sağlık durumu ve risk taşıyıp taşımadıkları kayıt altına alınıyor. Bazı kurum ve kuruluşlara girerken ve ulaşım araçlarında HES kodu soruluyor.

  İzmirim Kart kullanıcıları kartlarına HES kodu tanımlamak zorundadırlar. Ulaşımda Hes kodu takibi karta tanımlama işlemiyle yapılmaktadır. Bu işlemi yapmak için önce 3 farklı yöntemden birini kullanarak HES kodunuzu almanız gerekir. Daha sonra tanımlama işlemini yapabilirsiniz. Detaylar makalemizde mevcuttur.

  HES Kodu Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

  • Hayat Eve Sığar Uygulaması ile HES (Hayat Eve Sığar) Kodu Alma İşlemi
  • E-devlet ile HES (Hayat Eve Sığar) Kodu Alma İşlemi
  • SMS ile HES (Hayat Eve Sığar) Kodu Alma İşlemi

  Bu yöntemlerin ayrıntılı halini görmek için sizin için hazırladığımız HES Kodu Öğrenme başlıklı makalemize göz atabilirsiniz.

  İzmirim Kart HES Kodu Eşleştirme Nasıl Yapılır?

  İzmirim Kart HES Kodu eşleştirme işlemi için gerekli bilgileri kolay bir şekilde görebilmeniz için İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından videolar hazırlanmıştır. Aşağıdaki bağlantılardan İzmirim Kart HES kodu entegrasyonu ve İzmirim karta HES kodu kaydetme konularıyla ilgili videoları izleyebilirsiniz.

  İzmirim Kart HES Kodu Entegrasyonu ile ilgili video için tıklayınız.

  ‘İzmirim Karta HES Kodu nasıl kayıt edilir?’ videosu için tıklayınız.

  İzmirim Kart HES Kodu Eşleştirme Adımları

  HES kodunuzu aldıysanız eşleştirme adımına geçebilirsiniz. İzmirim Kart’ınıza ile HES kodunuzu eşleştirebilmeniz için önce aşağıdaki bağlantıya tıklayarak eshot.gov.tr adresine girmeniz gereklidir.

  İzmirim Kart ESHOT HES Kodu eşleştirme sayfası için tıklayınız.

  • İlgili sayfaya girdikten sonra artık eşleştirme kısmına geçebiliriz.
  • Bu sayfada HES kodu, kart numarası ve kimlik bilgileri alanları gelecektir. Bu alanları eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurunuz.
  • İletişim bilgileri bölümünde sizden istenen cep telefonu ve e-posta adresi bilgilerini doğru şekilde doldurunuz.
  • Bütün bilgileri kontrol ettikten sonra onaylayınız.

  Bu adımları dikkatli ve doğru bir şekilde gerçekleştirdiyseniz HES kodu eşleştirme işleminizi tamamlamış olursunuz.