İçeriğe geç

Kilis Kart 79 HES Kodu Eşleştirme

  İçişleri Bakanlığından açıklanan karar ile Kovid-19 tedbirleri kapsamında artık şehir içi toplu taşıma araçlarında da HES kodu kullanmak mecburi hale gelmiştir. Daha önce şehirler arası yolculukta, kurum ve kuruluşlarda yapılacak işlemlerde kullanılan HES kodu artık hayatın bir çok alanına yayılmış durumdadır. AVM gibi kalabalık mekanlara da HES kodu olmadan girmek yasaktır. Vatandaşların yoğunlukla işe giderken kullandığı şehir içi toplu taşıma araçlarına binen kişilerde artık HES kodu kontrolü ile virüs olup olmadığı denetlenmektedir. Böylece karantinada olması gereken risk grubundaki kişiler halkın arasına karışamayacaktır. Pandemi döneminin bir an önce bitmesi için herkesin kurallara uyması gerekir. Kurallara ve tedbirlere uyulması durumunda bu süreç daha kısa sürecektir.

  Kilis Kart 79 HES Kodu Eşleştirme Nasıl Yapılır?

  Kilis Kart 79’a HES kodu eşleştirme işlemi için iki yol izleyebilirsiniz. Bu yolları şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Kart79 ofisine giderek HES kodunuzu eşleştirmek için yardım alabilirsiniz. Ofisin adresi : Hakverdi Mahallesi Ihlamur Sokak No:5/A Merkez-Kilis
  • HES-Kart eşleştirme sayfasına giriş yaparak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

  Kilis Kart79 HES kodu eşleştirmek için şu adımları izleyin.

  Kart 79 HES kodu eşleştirme işleminiz tamamlanmıştır. Oldukça kolay ve pratik bir işlemdir. Bu işlemi internet üzerinden yapamayanlar için Kart79 ofisine gitme seçeneği de mevcuttur. Ofise giderek görevliden Kart79 ile HES kodu eşleştirme işleminiz için yardım alabilirsiniz. HES kodunuz yoksa aşağıdaki yolları kullanarak HES kodunuzu kolayca alabilirsiniz.

  HES (Hayat Eve Sığar) Kodu Nasıl Alınır?

  Kart79’a HES kodunuzu eşleştirmek için önce kodunuzu almanız gerekir. HES (Hayat Eve Sığar) kodu almak için birkaç yöntem mevcuttur. Bu yöntemler şu şekildedir.

  • Hayat Eve Sığar Uygulaması ile HES (Hayat Eve Sığar) Kodu Alma
  • E-devlet ile HES (Hayat Eve Sığar) Kodu Alma,
  • SMS ile HES (Hayat Eve Sığar) Kodu Alma

  Bu yöntemlerin detaylı anlatımı için buraya tıklayınız.