İçeriğe geç

Eshot Hareket Saatleri

  ESHOT Genel Müdürlüğü ya da kısaca ESHOT, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüs işletmesinin adıdır. İzmirli vatandaşlar şehir içi toplu taşıma için bu işletmenin araçlarını kullanmaktadır. Son zamanlarda bir çok şehirde geçilen akıllı ulaşım sistemi sayesinde artık toplu taşıma araçlarına dair bir çok bilgiye kolayca ulaşılıyor. Ayrıca ulaşım ücreti ödemesi elektronik kartlar ile kolayca yapılabiliyor. İzmirli vatandaşların merak ettiği Eshot Hareket Saatlerine bu sistem sayesinde ulaşmak artık daha kolay. Bu makalede Eshot Hareket Saatlerini nasıl öğrenebileceğinizi inceleyeceğiz.

  Eshot Hareket Saatleri Nasıl Öğrenilir?

  Bunun için iki yöntem mevcuttur. Bu yöntemler şu şekildedir:

  • ESHOT Mobil Uygulaması ile Eshot Hareket Saatleri Öğrenme
  • ESHOT Resmi İnternet Sitesi ile Eshot Hareket Saatleri Öğrenme

  ESHOT Mobil Uygulaması ile Eshot Hareket Saatleri Öğrenme

  Bunun için öncelikle akıllı telefonunuza Eshot Mobil Uygulamasını indirmeniz gerekir. Aşağıdaki bağlantılardan size uygun olana tıklayarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  Google Play ile Eshot Mobil Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  Appstore ile Eshot Mobil Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  Daha sonra bilgileriniz ile giriş yaparak uygulamanın size sunduğu bir çok hizmetten faydalanabilirsiniz. Bunlardan birisi de ESHOT Hareket Saatleridir. Uygulamadan ilgili alana girerek istediğiniz hattı seçip, hareket saatlerini kolayca listeleyebilirsiniz.

  Eshot Mobil Uygulamasının sağladığı diğer kolaylıklar şu şekildedir:

  • Uygulama içerisinde bulunan “Arama” ekranı ile otobüs hat ve duraklara erişebilir, seçtiğiniz otobüs hattına ait durakları, otobüslerin anlık olarak hangi durakta olduğunu görebilirsiniz. Durak seçimini yaptığınızda durağa anlık olarak yaklaşmakta olan otobüsler ve duraktan geçen hatları listeleyebilirsiniz.
  • Tamamen kişiselleştirebileceğiniz ESHOT Genel Müdürlüğü resmi mobil uygulamasında, seçtiğiniz hat ve durakları favori listenize ekleyebilir ve hızlı bir şekilde favorilerinize ulaşabilirsiniz.
  • İstenilen otobüs hatlarına alarm kurabilmenize de imkan veren uygulamamız ile seçim yaptığınız hattın istediğiniz durağına, belirlediğiniz saatler arasında otobüs gelmeden kaç dakika önce bildirim almak istiyorsanız ayarlayabilirsiniz.
  • “İzmirim Kart” menüsü ile kullanmakta olduğunuz İzmirim Kart’ınıza –TL yükleyebilir, bakiyesini sorgulayabilir, son kullanım ve son dolum bilgilerini görebilirsiniz. Dilediğiniz kadar İzmirim Kart’ınızı sisteme kayıt edebilir, bu kartlar için alarm kurarak bakiyeniz belirlediğiniz limitin altına düştüğünde bildirim alabilirsiniz.
  • Uygulama içerisindeki “Yakınımdakiler” menüsü ile konumunuzun çevresinde bulunan durakları ve akıllı kart bayilerini, haritada ve liste halinde görebilirsiniz. Seçim yaptığınız noktaya yol tarifi alabilir ve durak bilgilerine ulaşabilirsiniz. Konumunuz dışında haritada seçtiğiniz herhangi bir noktanın çevresindeki noktaları da görebilirsiniz.
  • “Adrese yakın duraklar” menüsünde; ilçe, mahalle, sokak numarası ve kapı numarasını girdiğiniz adresin çevresindeki duraklara erişebilir, “Önemli Noktalara Ulaşım” menüsünde İzmir’de bulunan eğitim, konaklama, sağlık gibi kategorilerde bir çok noktaya ulaşım imkanı sağlayabilirsiniz.
  • Metro, İZBAN ve Vapur bağlantılı hatlarımızı istasyon ve iskele bazında listeleyebilir ve hat bilgilerine kolay bir şekilde erişebilirsiniz.

  Eshot Resmi İnternet Sayfası ile Eshot Hareket Saatleri Öğrenme

  ESHOT’un resmi internet sayfasında otobüs hareket saatlerini öğrenebileceğiniz bir sayfa mevcuttur. Bu sayfaya aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

  Eshot Hareket Saatleri sayfasına gitmek için tıklayınız.

  Sayfaya girdikten sonra hangi hattın hareket saatlerini öğrenmek istiyorsanız, o hattı seçerek ayrıntılı ESHOT Hareket saatleri bilgisine ulaşabilirsiniz.