İçeriğe geç

Eshot Bakiye Sorgulama İzmirim Kart

  Eshot İzmirim Kart, İzmirli vatandaşların toplu taşıma araçlarında kullandıkları akıllı ulaşım kartıdır. Eshot İzmirim Kart ile sadece otobüs değil metro, banliyö istasyonları, vapur iskeleleri turnikelerinden geçişlerde ve tüm otobüslere binişlerde yararlanabilirsiniz. Özelliklerine göre bazıları sadece otobüste geçerlidir. Otobüsler dışında İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen Otoparklar, Bisim, Teleferik, İzmir Doğal Yaşam Parkı, Aşık Veysel Rekreasyon Alanı Buz Pisti, Akıllı Tuvaletler gibi bir çok hizmeti Eshot İzmirim Kart ile kullanabilirsiniz.

  Eshot Bakiye Sorgulama İzmirim Kart Nasıl Yapılır?

  Eshot İzmirim Kartınızın bakiyesini sorgulamak için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz.

  • İnternet Sitesi Üzerinden Eshot Bakiye Sorgulama İzmirim Kart
  • Eshot.gov.tr üzerinden Eshot Bakiye Sorgulama İzmirim Kart
  • Mobil Uygulama ile Eshot Bakiye Sorgulama İzmirim Kart
  • Kart Okuma Cihazı ile Eshot Bakiye Sorgulama İzmirim Kart

  İnternet Sitesi Üzerinden Eshot Bakiye Sorgulama İzmirim Kart

  Eshot kart kullanıcıları, www.izmirimkart.com.tr adresine giriş yaparak bakiyelerinde kalan hakkında bilgi sahibi olabilirler. Bunun için yapılması gerekenler aşağıdaki gibidir:

  • İzmirim Kart resmi internet sitesine giriş yapın. Bunun için buraya tıklayabilirsiniz.
  • Ekrana gelen ana sayfada sağ bölümde bulunan Online İşlemler menüsü altında “Bakiye Sorgulama” seçeneğine tıklayınız.
  • Daha sonra online işlemler sistemine cep telefonunuzu ve parolanızı yazarak giriş yaptıktan sonra Akıllı Kart Numarası ve ekranda belirtilen güvenlik kodunu ilgili alanlara doğru ve eksiksiz biçimde giriniz.
  • Devam et butonuna tıkladıktan sonra sahip olduğunuz İzmirim Kart içinde ne kadar kullanım hakkınızın kaldığını anında internet üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

  Eshot.gov.tr üzerinden Eshot Bakiye Sorgulama İzmirim Kart

  ESHOT Genel Müdürlüğü ya da kısaca ESHOT, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüs işletmesinin adıdır. İzmir Kent Kart Bakiye Sorgulama işlemini Eshot üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz. Bunun için ilgili alana ‘Akıllı Kart Numarasını’ girmeniz yeterlidir.

  Eshot üzerinden İzmirim Kart Bakiye Sorgulama için tıklayınız. 

  Mobil Uygulama ile Eshot Bakiye Sorgulama İzmirim Kart

  İzmir Kart Bakiye Sorgulama işlemini akıllı telefonunuz üzerinden mobil uygulamayı indirerek kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için mobil uygulama mağazasına girip indirmeniz gerekiyor.

  Play Store Üzerinden Eshot İzmirim Kart Mobil Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App Store Üzerinden Eshot İzmirim Kart Mobil Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  Kart Okuma Cihazı ile Eshot Bakiye Sorgulama İzmirim Kart

  Otobüslere binerken ödeme yapmak için kartınızı okuttuğunuz kart okuma cihazlarının alt kısmında kalan bakiyeniz yazar. Buraya bakarak bakiyenizi kolayca öğrenebilir ve takip edebilirsiniz.