İçeriğe geç

Garanti Bankası Maaş Saat Kaçta Yatar?

  Garanti BBVA Bankası, 1946 yılında Ankara’da kurulmuş özel sermayeli bir bankadır. Türkiye’nin en büyük ikinci özel bankası olma özelliği vardır. Garanti BBVA kurumsal, ticari, KOBİ, ödeme sistemleri, özel, bireysel ve yatırım bankacılığı dahil, bankacılık sektörünün tüm iş kollarında faaliyet göstermektedir. Türkiye’de oldukça tercih edilen bir bankadır. Garanti BBVA aynı zamanda yurt içi ve yurt dışında kurduğu ortaklıklarıyla birlikte bankacılık hizmetleri vermektedir. Birçok kurum maaş ödemelerinde Garanti Bankasını tercih etmişlerdir.

  Garanti Bankası müşterisi iseniz ve maaşınız buraya yatıyorsa, kaçta yattığını ve ne zaman yattığını merak edebilirsiniz. Eğer bankadan maaş almaya yeni başladıysanız, makalemizi okuyarak konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu bilgiye nasıl ulaşabileceğiniz hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

  Kamu kurumlarında yada kurumsal şirketlerde çalışan kişilerin maaşları banka üzerinden verilmektedir. Böylece firma sahipleri daha kolay bir şekilde ödeme işlemini yapmaktadırlar. Ayrıca çalışanlar için de daha güzel bir ödeme yöntemidir bu. Garanti bankası ile çalışan kişiler maaşlarının kaçta yatacağını öğrenmek isterler. Bu bilgi için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

  Garanti Bankası Maaş Saat Kaçta Yatar?

  Kamu veya özel kuruluşlarında çalışıyorsanız, çalışmanız karşılığında maaş ödemesi alırsınız. Garanti bankasında maaşların ödeme gününün ilk saatlerinde yattığını düşünebilirsiniz ancak bu bankaya göre değişiklik gösteren bir durumdur.

  Garanti Bankası maaşları, çalışılan kurumla yapılan anlaşmaya göre uygun günde yatırırlar. Bu gün içinde bankanın uygun olduğu saatte ödemeler mutlaka yapılır. İnternetten yaptığımız araştırmada 01:11 ile 08:41 saatleri arasında değişik saatlerde yattığı görülmüş. Banka mutlaka belirlenen günde maaşları yatırıyor. Öğleden sonraya kalmayacak şekilde maaşlar yatmış oluyor. Maaş ödemesi dışında yapılan ödemeler ise günün her saatinde yatırılabiliyor. Bunlar yol parası, fazla mesai ücreti, ek ders ücreti, yemek parası gibi ücretlerdir.

  Banka kurumlar parayı gönderdikten sonra kendi bünyelerinde yasal süre boyunca tuttuktan sonra hesaplara göndermektedir. Maaş gününde paranın hesaplara geçme saatlerinin farklılık gösterme nedeni bu yasal süre olabilir. Yeterince bekletmeden parayı aktarma işlemini yapmama hakkı var. Garanti BBVA Bankası maaş ödemelerini 3-5 iş günü içerisinde kurum ve kuruluşlardan alır ve belirlenen tarihte çalışanların hesaplarına aktarır.