İçeriğe geç

Garanti Bankası Cihaz Eşleştirme Nasıl Yapılır?

  Cihaz eşleşmesi mobil uygulamalarda cihazınız ile banka hesabınızın eşleşmesidir. Garanti BBVA’nın sunduğu bu hizmette size ait olan cihazınızı eşleştirerek güvenlik doğrulama yaparsanız, telefonunuzdan sadece siz giriş yapabilirsiniz. Bu doğrulama işlemi ile güvenliğiniz de koruma altına alınmış olur. Cihazınızdan farklı bir hesabın bilgilerini görmek istediğinizde cihaz eşleştirme özelliğini kaldırmanız gerekir.

  Garanti Bankası Mobil Uygulama İndirme Nasıl Yapılır?

  Cihaz eşleştirmesi yapabilmek için önce akıllı telefonunuza mobil uygulamayı indirmeniz gerekir. Daha sonra aşağıda anlattığımız yoldan Garanti Bankası cihaz eşleştirme işlemini yapabilirsiniz.

  Play Store – Garanti BBVA Mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App Gallery – Garanti BBVA Mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  Ayrıca 3342’ye “Garanti BBVA Mobil” yazıp kısa mesaj gönderdikten sonra cep telefonunuza gelen kısa mesajdaki link’e tıklayarak da Garanti BBVA Mobil uygulamasını anında indirebilirsiniz.

  İlgili bağlantıdan uygulamayı indirdikten sonra internet bankacılığı bilgileriniz ile sisteme giriş yapmanız gerekir. Daha sonra aşağıdaki başlıkta anlatılanları yapmalısınız.

  Garanti Bankası Cihaz Eşleştirme Nasıl Yapılır?

  Mobil uygulamalarda kullanılan cihaz eşleştirme özelliği ile akıllı telefonunuz eşleştirilir ve bankacılık hizmetlerine daha kolay erişim sağlarsınız. Cihaz eşleştirme güvenlik doğrulama yöntemidir. Garanti bankası cihaz eşleştirme hizmeti için aşağıdaki yolu takip edebilirsiniz.

  Cihaz eşleşmesi özelliğini mobil uygulamanıza güvenli giriş yaptıktan sonra Ayarlar menüsü altındaki Giriş ve Bildirim Ayarları adımından “Beni Hatırla” / “Müşteri Numaramı Hatırla” butonu ile aktif hale getirebilirsiniz. Cihaz eşleşmesi bulunduğu müddetçe cihaz üzerinden yalnızca kendiniz bankacılık uygulamasını kullanabilirsiniz.

  Cihaz eşleşmesi özelliği aktif olan mobil bankacılık uygulamalarını açtığınızda Müşteri numaranız otomatik olarak karşınıza çıkacaktır ve Garanti BBVA giriş yapılan cihazın size ait olduğunu teyit edecektir.

  Cihaz eşleşmesinin faydaları nelerdir?

  • Mobil bankacılık uygulamalarına daha hızlı giriş yapabilirsiniz,
  • Mobil bankacılık uygulamasını her açışınızda müşteri numaranızı yazmanıza gerek kalmaz.
  • Tek seferlik şifre veya Cep Şifrematik / Şifrematik kullanmadan bankacılık hizmetlerine erişim sağlayabilirsiniz.

  Cihaz Eşleşmesi özelliği tamamen ücretsizdir. Bu hizmet için ayrıyeten ücret ödemeniz gerekmez. Banka tarafından verilen güzel bir hizmettir.