Gazikart Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

1

Gazikart kart bakiye sorgulama işlemleri, Gaziantep ulaşımında sahip olduğu kartlarında ne kadar bakiye kaldığını öğrenmek isteyenlerin en çok başvurduğu işlemler arasında yer almaktadır. Gaziantep şehrinin pek çok bölgesinde bulunan Gaziulaş makinelerinden Gazikart kart bakiye sorgulama yapılabileceği gibi, vatandaşlara kolaylık olması adına internet üzerinden de “Online İşlemler” menüsü hizmete sokulmuştur. Bu sayede Gazikart sahipleri zahmetsiz bir şekilde internet üzerinden kartlarında ulaşım için ne kadar kullanım haklarının kaldığını kolaylıkla öğrenebilme imkanına sahip olmaktadır.

Gazikart Bakiye Sorgulama İşlemleri

Gazikart kalan bakiye öğrenme işlemleri, Gaziulaş kurumunun resmi internet sitesi üzerinden kolaylıkla yerine getirilebilmektedir. Gaziantep’te şehir sakinlerinin ve şehir dışından gelen yerli yabancı turistlerin kolay bir şekilde ulaşım araçlarını kullanabilmesi için en kaliteli hizmeti sunmaya devam eden Gaziulaş, online platformda sunduğu pek çok hizmetle bu alanda kolaylık sağlamaktadır. Gazikart bakiye sorgulaması yapmak ve kartlarında ne kadar kalan kullanım hakkı olduğunu öğrenmek isteyen kullanıcıların yapması gereken işlemler şunlardan oluşmaktadır:

  • Kurumun resmi internet sitesi üzerinden sorgulama yapmak için www.gaziulas.com internet adresini tarayıcınızda açınız.
  • Sitenin ana sayfasında üst bölümde yer alan bölümden Gaziantep Kart butonuna tıklayınız.
  • Alt tarafa açılan menüde online işlemler seçeneğini işaretledikten sonra açılan ekranda “Gaziantep Kart İşlemleri” seçeneğine tıklayınız.
  • SMS ile giriş yapmak için sistemde belirtilen alana kart sahibi olarak cep telefon numaranızı doğru ve eksiksiz bir biçimde giriniz.
  • Giriş tuşuna bastıktan sonra cep telefonunuza gelen SMS bilgisinde yer alan numarayı sisteme girerek kart bakiye bilgilerinizi online platformda kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz.
  • Cep telefonu ile oturum açma işleminden herhangi bir SMS ücreti alınmamaktadır.

Gazikart Bakiye Yükleme Nasıl Yapılır?

Gaziantep Kart bakiye yükleme yapmak için de yine şehirde bulunan pek çok noktayı kullanabileceğiniz gibi internet üzerinden de hızlı ve zahmetsiz bir şekilde kartınıza TL yüklemesi yapabilirsiniz. Gaziulaş resmi internet sitesine giriş yaptıktan sonra Gazikart kart bakiye sorgulama işlemlerinde olduğu gibi “Online İşlemler” menüsü yardımıyla Gaziantep Kart bakiyesine TL yüklemesi yapılabilmektedir.

Gaziantep Kartınıza bakiye yüklemesi yapmak için www.gaziulas.com internet sitesine girdikten sonra ana sayfanın üst bölümünde yer alan Gaziantep Kart bağlantısının altında açılan “Online İşlemler” başlığına tıklayınız. Online İşlemler ekranında yer alan seçeneklerin en üstünde “Gaziantep Kartınıza Online Yükleme Yapın” yazılı seçeneğe tıkayınız. Bu ekranda online platform üzerinden kredi kartınız ya da banka (debit) kartınızı kullanarak yükleme yapabilirsiniz.

İnternet dolum, kredi kartınız ile Gazi kartınıza yaptığınız yüklemeleri tanımlamaktadır. Gazi kartınıza ulaşım için yükleme yapmanız için herhangi bir bayi aramanıza gerek yoktur. Bu uygulama sayesinde okulda, evde, işte kısaca internete bağlanabileceğiniz her yerden ve kartınıza kolaylıkla yükleme yapabilirsiniz. Kart bilgilerini doğru bir şekilde girmeniz halinde sadece kendi kullandığınız Gazi karta değil aynı amanda yakınlarınızın da kullandıkları Gazi kartlara yükleme yapabilirsiniz.

Online İşlemler menüsü üzerinden Gazikart TL yükleme işlemleriniz sonrasında bakiyenize yüklenen kullanım hakları, ilk otobüse binişinizde kartınıza aktarılmaktadır. Araç binişiniz sırasında cihazdan online dolum seçeneğini işaretlemeniz ve daha sonrasında kartınızı cihaza okutmanız gerekmektedir. Bu işlemin ardından kartınıza online dolum yapılabilmektedir.

Gazikart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gazikart çıkarma başvurusu, Gaziantep Kart İşlem merkezlerinden yapılabilmektedir. Şehir genelinde kendinize uygun Gazikart satın alabileceğiniz noktalar www.gaziulas.com internet sitesi üzerinde belirtilmiştir. Bu işlem merkezlerinde kart başvurusunun yanı sıra sahip olduğunuz kartın Gazikart kart bakiye sorgulama işlemlerini de kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

1 Yorum

  1. Yazık ya cidden asgari ücrete 3 kuruş zam yapılıyor geri kalan her şeyden 5 kuruş isteniyor. 3.10tl ulaşım ücreti mi olur bi öğrenci bileti 1.95 mi olur el vicdan.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz