İçeriğe geç

HGS Yükleme Nasıl Yapılır?

  HGS kullanan kişiler HGS etiketleri ve HGS kartlarına bakiye yüklemek zorundadırlar. Bakiyelerinin yetersiz olması durumunda geçiş ihlali yapılmış sayılırlar. Bu durum bir kaç kez daha tekrarlanırsa ve ödeme yapılmazsa cezai işlemler uygulanır. Kartın iptaline kadar giden bir süreç başlar. Bu sürece hiç girmemek en mantıklısıdır. Bunun için ise düzenli olarak bakiye kontrolü yaparak, gerektiğinde bakiye yükleme yapılması gerekir. HGS yükleme işlemi için makalemizin devamında ayrıntılı bilgi verilmiştir.

  HGS Yükleme Nasıl Yapılır?

  6 farklı yöntem ile HGS yükleme işlemi yapabilirsiniz.

  • PTT İşyerlerinden HGS Yükleme
  • PTT Resmi sitesinden HGS Yükleme
  • E-PTT AVM ile Bakiye HGS Yükleme
  • E-devlet üzerinden HGS Yükleme
  • Bankaya otomatik ödeme talimatı vererek HGS Yükleme
  • Anlaşmalı Noktalardan HGS Yükleme

  PTT İşyerlerinden HGS Yükleme

  PTT işyerlerine giderek HGS yükleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için size en yakın PTT şubesine giderek istediğiniz hizmeti alabilirsiniz. PTT aracılığı ile hgs kartınıza bakiye yükleyebilirsiniz. İsterseniz şubede bulunan yüklematikleri kullanabilirsiniz.

  En yakın PTT şubesi için buraya tıklayabilirsiniz.

  PTT Resmi sitesinden HGS Yükleme

  PTT’nin resmi internet sitesine girerek sisteme giriş yapıp, HGS bakiye yüklemesi yapabilirsiniz. Sisteme üye olarak, seçtiğiniz bilgiler ile giriş yapmalısınız. Daha sonra hgs bakiye yükleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  PTT resmi internet sitesine girmek için tıklayınız.

  E-PTT AVM ile HGS Yükleme

  HGS kartınıza PTT’den yükleme yapmak istiyorsanız, dışarı çıkmadan online olarak yükleme yapmanın başka seçeneği de E-PTT AVM’dir. Bunun için E-PTT AVm ile Bakiye Yükleme adresine girerek gerekli bilgileri girmek suretiyle yükleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  E-devlet üzerinden HGS Yükleme

  E-devlet kapısı sistemine giriş yaparak hgs bakiye yükleme işleminizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken bilgisayardan yada mobil uygulamadan sisteme giriş yapmaktır. Daha sonra arama kısmına hgs yükleme yazarak ilgili sayfayı bulabilirsiniz.

  E-devlet Kapısı uygulamasına giriş sayfasına gitmek için tıklayınız.

  Mobil uygulamayı aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

  Play store üzerinden e-devlet kapısı mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App store üzerinden e-devlet kapısı mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  Bankaya otomatik ödeme talimatı vererek HGS Yükleme

  Çalıştığınız bankaya otomatik ödeme talimatı vererek bakiyeniz azaldıkça yükleme yaptırabilirsiniz. Böylece unutma durumunuz olmaz.

  Anlaşmalı Noktalardan HGS Yükleme

  Geçiş noktalarına yakın benzin istasyonlarından HGS bakiye yükleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  HGS Müşteri Hizmetlerini Arayarak HGS Yükleme

  0 850 460 60 60 ya da 444 1 788 numaralı müşteri hizmetleri numarasını arayabilirsiniz. PTT’ye ait bu hattı arayarak yardım alabilirsiniz. Telefon operatörleri de HGS sistemine para aktarmak için destek olmaktadırlar.