İçeriğe geç

Plakadan OGS Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  OGS otomatik geçiş sisteminin kısaltılmış halidir. Bu sistem otoyol ve köprülerden geçmek isteyen kişilerin kullandığı kolay geçiş sistemidir. OGS sistemi ile geçiş noktalarında sıra beklemeden geçiş yapılır ve geçiş ücreti otomatik olarak düşülür. Bunun için kartınıza düzenli olarak bakiye yüklemeniz gerekir. Geçiş ücretini ödeyebilecek kadar bakiyenizin olması gerekir. Bakiyeniz yetersiz olursa yetersiz bakiyeden dolayı cezai işlem uygulanır. Bu cezaların sayısına göre kartınızın bloke olmasına kadar farklı yaptırımlar uygulanır. Sürekli geçiş yapmak zorunda iseniz ve OGS kartınızı kullanıyorsanız, bakiyenizi yeterli düzeyde tutarak ceza almaktan kurtulabilirsiniz. Bakiyenizi sorgulayarak kontrol etmek için farklı yöntemler vardır. Bu yöntemler için makalemizin devamını okuyabilirsiniz.

  Plakadan OGS Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  OGS bakiyenizi ve varsa cezalarınızı görebilmek için plakanız ile sorgulama yapabileceğiniz bir sayfa vardır. Kara Yolları Genel Müdürlüğüne ait bu sayfaya girerek, sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Kartınızla ilgili şu bilgilere ulaşabilirsiniz : Eğer ceza ihlaliniz varsa; ne kadar ceza aldığınız, hangi tarihte ceza aldığınız, ne kadar süre içinde cezanızı ödemeniz gerektiği gibi bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Bu sorgulamayı aracınızın plakasını girerek yapmalısınız.

  • E-devlet Üzerinden Plakadan OGS Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?
  • Geçiş İhlal İnternet Sayfasına Girerek Plakadan OGS Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  • Bankalara Otomatik Ödeme Talimatı Vererek OGS Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  E-devlet Üzerinden Plakadan OGS Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  E-devlet sistemi üzerinden OGS bakiyenizi öğrenebilmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz. Bu bağlantılardan e-devlet sistemine giriş yaparak, bakiye bilginizi ve diğer bilgilerinizi görebilirsiniz. Eğer cezanız varsa cezanızı öğrenebilirsiniz.

  Geçiş İhlal İnternet Sayfasına Girerek Plakadan OGS Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Karayolları Genel Müdürlüğüne ait Geçiş İhlal Sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz. Buradan geçiş ihlali yapıp yapmadığınızı öğrenebilirsiniz. Böylece bakiye durumunuzu tahmin etmiş olursunuz.

  Plakadan OGS Bakiye Sorgulaması için tıklayınız.

  Bankalara Otomatik Ödeme Talimatı Vererek OGS Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Bankalara otomatik ödeme talimatı vererek, oldukça kolay bir şekilde bakiyenizi kontrol altına alabilirsiniz. Düzenli olarak bakiye yüklemesi yapıldığı için asla yetersiz bakiye hatası almazsınız. Bu yöntem oldukça kolay ve kullanışlıdır. Günümüzün koşturmacasında unutma ihtimalinizi ortadan kaldıran ve sizi kurtaran bir yöntem olacaktır. Sürekli OGS geçiş sistemini kullananlar için otomatik ödeme talimatı vermek daha mantıklı olacaktır.