İçeriğe geç

İBB Sosyal Destek Kartı Bakiye Sorgulama

  İBB Sosyal Yardım Kartı, İstanbul’da maddi durumu iyi olmayan ailelere verilen sosyal yardım kartıdır. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin sunduğu bu hizmet için başvuru yapılması gerekir. Belediye başvuruları inceleyerek ihtiyaç sahiplerini belirlemektedir. Uygun olan başvuruları seçerek ihtiyacı olan ailelere İBB Sosyal Yardım Kartı verilir. Karta yüklenen bakiye ile yiyecek, giyecek gibi temel yaşam ihtiyaçlarının alınmasına destek sağlanır.  Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal yardım kartının dışında yardım çeki ve eşya yardımı gibi birçok yardım yapmaktadır.

  İBB Sosyal Destek Kartı Bakiye Sorgulama

  İBB Sosyal Destek kartınızın bakiyesini sorgulamak için aşağıdaki yöntemlerden birisini kullanabilirsiniz. Bu yöntemlerden size en kolay geleni tercih edebilirsiniz.

  • İletişim hattı ile İBB Sosyal Destek Kartı Bakiye Sorgulama
  • E-devlet Sisteminden İBB Sosyal Destek Kartı Bakiye Sorgulama
  • İstanbul Kart Dolum Cihazlarından İBB Sosyal Destek Kartı Bakiye Sorgulama
  • ALO 153’ten İBB Sosyal Destek Kartı Bakiye Sorgulama

  İletişim hattı ile İBB Sosyal Destek Kartı Bakiye Sorgulama

  Sosyal hizmetlerin iletişim hattını arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Bunun için 444 00 93 nolu sosyal hizmetler iletişim hattını aramanız gerekir.

  E-devlet Sisteminden İBB Sosyal Destek Kartı Bakiye Sorgulama

  İBB tarafından verilen yardım kartlarının bakiye sorgulama işlemi için e-devlet kapısı sistemini kullanabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıdan e-devlet sistemine giriş sayfasına ulaşabilirsiniz. E-devlet sistemine TC Kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yapmanız gerekir. Daha sonra arama kısmına İBB Sosyal Yardım yazarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

  E-devlet Kapısı uygulamasına giriş sayfasına gitmek için tıklayınız.

  E-devlet mobil uygulamasını indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz. Mobil uygulama ile telefonunuzdan istediğiniz her an giriş yapıp, sorgulama yapabilirsiniz.

  Play store üzerinden e-devlet kapısı mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App store üzerinden e-devlet kapısı mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  İstanbul Kart Dolum Cihazlarından İBB Sosyal Destek Kartı Bakiye Sorgulama

  İstanbul kart dolum noktalarında bulunan cihazları kullanarak İBB Sosyal Yardım Kartınızın bakiye sorgulamasını yapabilirsiniz. İstanbul Kart dolum cihazları için aşağıdaki bağlantıyı kullanarak listeye ulaşabilirsiniz.

  İstanbul Kart dolum cihazları sorgulama sayfası için tıklayınız.

  ALO 153’ten İBB Sosyal Destek Kartı Bakiye Sorgulama

  ALO 153 hattını arayarak bu konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Bu hat İstanbul ili içinde bulunan vatandaşlar için oluşturulmuştur.