İçeriğe geç

İBB Sosyal Yardım Kartı e-Devlet ile Bakiye Sorgulama

  Sosyal Destek Kartı (İstanbulkart) almak için başvuranlar için paketler düzenlenmiştir. Bu paketler şöyledir; Eşya Desteği, Tersine Göç Desteği, İstanbul Halk Süt Desteği, İstanbul Halk Ekmek Desteği, Askıda Fatura, Aile Destek Paketi, Anne Bebek Destek Paketi, Eğitim Destek Paketi, Tablet Desteği, Yeni Doğan Desteği Paketi. Hangi konuda desteğe ihtiyaç duyuyorsanız başvurabilirsiniz. İBB Sosyal Yardım Kartı anlaşma sağlanan marketlerde kullanılabilir. Bu marketleri şöyle sıralayabiliriz: Şok Market, KİM, Çağrı Market, UCZ, Migros, Carrefour, Onur Market, Rammer, Happy Center. Hangi markete yakınsanız yada alışveriş için tercih ediyorsanız oraya gidebilirsiniz. İBB Sosyal Yardım Kartlarının limiti başvuru yapan ve hak kazanan ailenin durumuna göre düzenlenir. Bu yüzden net bir miktar söylemek mümkün değildir. 3 farklı limit mevcuttur. 50 – 100 – 150 TL olan bu limitlerden ailenize en uygun olan belirlenip tarafınıza verilecektir. Ayrıca kartın ilk tesliminde 200 TL’lik limitle geldiği biliniyor.

  İBB Sosyal Yardım Kartı e-Devlet ile Bakiye Sorgulama

  e-Devlet Kapısı olarak hayatımıza giren sistem ile artık devlet ve kurumlarla ilgili işlemlerimizi, takiplerimizi daha kolay yapabiliyoruz. Bu yönüyle hayatımıza büyük kolaylık getiren bir projedir. Ancak bütün işlemleri yapmak mümkün değildir. e-Devlet sistemi ile entegre edilen tüm kurum ve kuruluş işlemlerini kolayca e-devlet bilgilerimizle giriş yaparak halledebiliriz. İBB bazı belediyecilik işlemlerinin takibi ve çözümü için e-devlet kapısı sistemiyle entegre çalışır. Sosyal yardım kartı için bir düzenleme var mı yok mu makalemizin devamında detaylarını bulabilirsiniz.

  İstanbul Büyükşehir Belediyesinin vermiş olduğu sosyal yardım kartı ile e-Devlet Kapısı sisteminde bir entegre mevcut değildir. Kartınızın bakiyesini e-devlet hesabınız üzerinden göremezsiniz. Henüz böyle bir hizmet verilmemektedir. Kartınızın bakiyesini öğrenebilmek için farklı yollar kullanabilirsiniz.

  İBB Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulaması Nasıl Yapılır?

  Kartın limitini kendinizin takip etmesi en mantıklısıdır ancak yine de limiti bitirmeden alışveriş yaptıysanız ve kalan limiti merak ediyorsanız ALO 153 hattını arayarak bilgi isteyebilirsiniz. Ayrıca 444 00 93 numaralı hattan da bilgi isteyebilirsiniz. Sizi doğru şekilde yönlendirerek İstanbul Sosyal Yardım kartınızın limitini nasıl öğreneceğinizi yada limit bilginizi öğrenmenizi sağlayacaklardır. Bu hatları arayarak bilgi alabilirsiniz.